Danas je bilo posebno svečano u Hrvatskoj Katoličkoj župi München i obitelj Barišić. Župnik Hrvatske Katoličke župe München fra Petar Klapež predvodio je u subotu 16. rujna svečano misno slavlje u kapeli Duha Svetoga Schloss Fürstenried München tijekom kojega je krstio djevojčicu Sofiju, osmo dijete u obitelji Franje i Žane Ivane Barišić.

Kumovi malenoj Sofiji su bračni par  Biljana i Florian Šibenik. Roditelji male Sofije su rođeni u München čiji su roditelji 70-tih godina iz Šuice došli u München. Otac obitelji Franjo ie po zanimanju inženjer, djelatnik u firmi BMW, dok je majka Ivana potpuno posvećena obitelji. Od njihove osmero djece pet je djevojčica i tri dječaka.
U vrijeme ekonomske nesigurnosti ova je obitelj  pokazala svoju vjeru u Boga i vjeru u život. Njihovu hrabrost života danas je blagoslovljena krštenjem male Sofije.
Pored svojih redovnih poslova, Franjo i Ivana su aktivni članovi naše župe. Franjo je predsjednik i župskoga vijeća dok sva djeca sudjeluju u župskim aktivnostima. U obitelji se  svaku večer moli Gospina krunica. Inače i Ivana i Franjo potječu iz brojnih obitelji, stoga na neki način ne čudi ovakva vjera u život.  Na samom početku sv. mise župnik je izrekao pozdravne riječi krštenici Sofiji njezinim roditeljima, kumovima i svim prisutnima te obredno uveo malu Sofiju u Crkvu.  U nadahnutoj propovijedi župnik je izrazio radost što naša župna zajednica, nadbiskupija Münhen Freising  i Katolička Crkva dobiva još jednog člana. Osvrnuvši se na naviješteno evanđelje, rekao je da krštenje istinski otvara vrata vječnog života jer se krštenjem ucjepljuje u Kristov život te tako postaje Božje dijete. Stoga o svima nama, meni Vašem župniku, vama roditeljima i kumovima kao i svima vama ovdje prisutnima ovisi hoće li ovo novorođeno dijete zajedno sa svom ovom brojnom djecom sutra kada odrastu u vjeri biti sretni. Svojim životom budimo im istinski svjedoci na putu odrastanja u vjeri u dobi mudrosti i znanju  rekao je župnik.

Poslije misnog slavlja sve prisutne obitelj Barišić je pozvala  na svečani ručak u restoranu samoga  Schlossa Fürstenried. U toplom i ugodnom obiteljskom ozračju nastavljeno je obiteljsko slavlje u čast novo-krštene male Sofije. Tko zna kad će HKŽ München imati prigodu  ovakvog slavlja. Neka Gospodin čuva i prati hrabre kršćanske brojne obitelji, a malu Sofiju neka čuva naš nebeski zaštitnik- Bl. Alojzije Stepinac.

Na sv.  misi su ministrirala braća i sestre male Sofije sa djecom njihovih kumova obitelji Šibenik, a liturgijsko pjevanje na sv. misi predvodio je kum male Sofije  Florijan Šibenik.

Sretnoj obitelji Barišić, koji su u braku šesnaest godina, Gospodin je darovao Anđelu 15, Brigitu 13, Luku 12, Katarinu 10, Andriju 8, Terezu 5, Petra 4, i slavljenicu Sofiju 5 mjeseci. Roditelji Žena Ivana i ja Franjo 38 godina

Baka i djed: Štefanija i Jozo Barišić.
Baka i djed Kaja i Pero Knežević.
Kumovi Biljana i Florian Šibenik sa sedmero djece, Aurelia, Valerio, Bernadette, Rafael, Cecilia, Theodor i Leticia.
  

Sudionik