1. Danas je Deveta nedjelja kroz crkvenu godinu. Svete mise slavimo po redovitom rasporedu.
 2. U petak, 07. 06. 2024. je svetkovina Srca Isusova. Svetu misu slavit ćemo u crkvi sv. Pavla u 18.30 sati. Za sve koji vrše pobožnost prvih petaka u mjesecu pola sata prije svete mise je mogućnost za svetu ispovijed.
 3. U subotu je Srce Marijino. Svetu misu slavit ćemo u crkvi sv. Pavla u 18.00 sati.
 4. U slijedeću nedjelju, 09. 06. 2024. je Deseta nedjelja kroz crkvenu godinu. Sv. mise slavimo po nedjeljnom rasporedu osim u Poingu i to: u crkvi sv. Pavla u 9.00 i u 17.00 sati, dječju sv. misu u našoj kapeli u 10.30 sati, u Pasingu u 11.30 sati, u St. Gabriel u 12.00 sati u St. Michael u 12. 30 sati, u P. Rupert Mayer crkvi u 9.00 sati, u Emmeringu u 17.00 sati. U slijedeću nedjelju svetu misu u Poingu slavit ćemo u 10.30 sati  zajedno s Njemcima, jer se slavi dan župe.
 5. U slijedeću nedjelju poslije svete mise u St. Michael crkvi je generalna proba za naše Prvopričesnike. Molimo sve naše prvopričesnike da u nedjelju zajedno s roditeljima dođu na svetu misu . St. Michael crkvu u 12.30 sati, jer je odmah poslije sv. mise generalna proba za slavlje Prve svete Pričesti, koju ćemo slaviti u subotu, 15. 06. 2024. u St. Michael crkvi s početkom u 10.30 sati.
 6. Kroz ovaj idući tjedan za svu školsku djecu vjeronauk, kao i sve župske aktivnosti, su po redovitom rasporedu.
 7. Zaručnički tečaj u našoj župi održat će se u slijedeći petak i subotu tj. 7. i 8. lipnja 2024. u našoj kapeli Schwanthalerstr.96 s početkom u 19.30 sati. Molimo sve naše mlade koji se u ovoj ili idućoj godini žele crkveno vjenčati da dođu na ovaj tečaj.
 8. Tradicionalno hodočašće svih hrvatskih Misija iz Bavarske u marijansko svetište u Altöting ove godine je u nedjelju, 30. 06. 2024. Molimo sve naše vjernike, koji žele ići s autobusom iz naše župe, da se što prije prijave. Prijave primamo poslije sv. misa ili izravno tel. u naš župski ured. Cijena putovanja je 45.00 EUR-a.
 9. Naša župa i ove godine 5. i 6. 07. 2024. organizira hodočašće u Padovu grad sv. Ante i sv. Leopolda. Molimo sve vjernike naše župe, koji žele ići na ovo hodočašće, da se što prije prijave radi organizacije hodočašća. Prijave primamo poslije sv. misa ili izravno tel. u naš župski ured. Cijena putovanja je 140 EUR-a.
 10. U subotu, 08. 06. 2024. Matica hrvatska München poziva na predstavljanje knjiga za djecu i odrasle naše  književnice Ivane Ćurić. Predstavljanje će se održati u Hrvatskom domu u 19,00 s.
 11. U slijedeću subotu, 08. i 09. 06. 2024 u München se slavi Bennofest. Na ovoj proslavi grada München sudjeluje i naša župa s našim folklorašima i Hrvatskim Standom. Svojim posjetom i prisutnošću uzveličajmo  zaštitnika grada Münchena den Heiligen Benno.
 12. Poziv svim građanima Republike Hrvatske iz Generalnog konzulata Republike Hrvatske u Münchenu da u slijedeću nedjelju, 09. 06. 2024. iziđu na izbore za članove u Europski parlament iz Republike Hrvatske. Izbori će se održati u Generalnom konzulatu Republike Hrvatske u Münchenu od 7.00 do 19.00 sati. Izvršimo svoju građansku dužnost i u nedjelju iziđimo na izbore za Europski parlament.
 13. U četvrtak, 30. 05. 2024. u Münchenu je preminula Anita Mirković. Rođena je 27. 05. 1950. u Ivanovcu. Sprovod će biti u srijedu 05. 06. u 13.00 sati na Westfriedhof u Münchenu. Pomolimo se Bogu Ocu Nebeskom za pokoj njezine duše i duša svih vjernih mrtvih.

U današnjem evanđeoskom odlomku (Mk 2, 23 – 3, 6) sveti Marko je zapisao kako je Isus došao u sukob s farizejima koji su njegovim učenicima predbacivali što subotom trgaju klasje i jedu. Kao tumači Zakona uzimali su sebi za pravo tvrditi da takvo što nije bilo dopušteno činiti subotom, te su onda kritizirali Isusa koji im je kao učitelj to dopustio. Isus im jasno i nedvosmisleno uzvraća kritizirajući njihov stav i dajući ispravno tumačenje smisla kako židovskog Zakona, ali time i svih zakona koje i ljudi propisuju. Njegovo tumačenje sažeto je ju jednoj snažnoj rečenici: Subota je stvorena radi čovjeka, a ne čovjek radi subote. Ovu njegovu izjavu možemo proširiti na cijeli zakon te reći: Zakon je dan radi čovjeka, a ne čovjek radi zakona.


Das Bennofest 2024 (Samstag, 8. Juni und Sonntag, 9. Juni)

Der Katholikenrat der Region München und die Seelsorgsregion München laden Sie dazu ein, beim diesjährigen Bennofest unter dem Motto „Schlüssel zu unseren Herzen“ den Münchner Stadtpatron, den Heiligen Benno, zu feiern.

Vom Samstag, 8. Juni bis Sonntag, 9. Juni, wird im Rahmen des Münchner Stadtgründungsfestes, die Fußgängerzone zu einem Ort der Begegnung. Zahlreiche engagierte Christinnen und Christen aus den kirchlichen Verbänden, Vereinen und Gruppierungen präsentieren eine bunte Vielfalt an spirituellen, unterhaltsamen, informativen und interaktiven Angeboten.

Die Informationsstände und Angebote finden sich in drei thematischen Bereichen:

• Rund um St. Michael in der Neuhauser Straße ist der „Kirchplatz“. Hier erhält man spirituelle Impulse und erfährt Wissenswertes über Religion und Glaube in München und der Welt.
• Die Fußgängerzone in der Kaufingerstraße ist der „Marktplatz“. Hier befindet sich die Hauptbühne. Essens- und Getränkestände sowie Sitzgelegenheiten laden zum Verweilen ein.
• Auf dem „Spielplatz“ direkt vor dem Münchner Dom können Jung und Alt Spannendes entdecken, spielen und Spaß haben.


Highlights auf dem Bennofest:

• Ausstellung im Rahmen des Bistumsjubiläums „1300 Jahre Bistumsgeschichte“ in der Krypta des Münchner Doms.
Kirchenführungen und Aufstieg zum Südturm des Doms – Kinder, die Benno heißen, haben mit ihren Familien freien Eintritt
• Original Oktoberfestband Münchner Gaudiblosn am Samstag, 8.6. ab 19 Uhr
Festgottesdienst mit Kardinal Reinhard Marx am Sonntag, 9.6. um 10 Uhr
Benno-Garten der Fischer-Vroni mit leckeren Schmankerln wie Steckerlfisch, Bratwurstsemmeln, Waffeln und einem Ausschankwagen für Getränke