1. Danas je Svetkovina Presvetog Trojstva. Svete mise slavimo po redovitom nedjeljnom rasporedu.   
  2. U četvrtak, 30. 05. 2024. je svetkovina Tijelova. Svečano Misno slavlje proslavit ćemo na Marienplatz-u s početkom u 9.00 sati. Poslije sv. Mise je Tijelovska procesija s Presvetim Oltarskim Sakramentom ulicama grada  Münchena. Sv. Misu i procesiju predvodi Kardinal Marx. Molimo sve naše folkloraše kao i sve vjernike koji imaju narodnu nošnju da na Tijelovo budu u našim narodnim nošnjama te da svi mi Hrvati budemo zajedno uz Hrvatski stijeg  na sv. misi i u procesiji.
  3. U četvrtak na Tijelovo hrvatska sv. Misa je samo u crkvi sv. Pavla u 17.00 sati
  4. U slijedeću nedjelju, 02. 06. 2024. je Deveta nedjelja kroz crkvenu godinu. Svete mise slavimo po redovitom nedjeljnom rasporedu i to: u crkvi sv. Pavla u 9.00 i u 17.00 sati, dječju sv. misu u našoj kapeli u 10.30 sati, u Pasingu u 11.30 sati, u St. Gabriel u 12.00 sati u St. Michael u 12. 30 sati, u Poingu  u P. Rupert Mayer crkvi u 9.00 sati, u Emmeringu u 17.00 sati.
  5. Kroz ovaj idući tjedan za svu školsku djecu nemamo vjeronauka, kao i svih župskih aktivnosti, jer su Duhovske ferije.
  6. Tradicionalno hodočašće svih hrvatskih Misija iz Bavarske u marijansko svetište u Altöting ove godine je u nedjelju, 30. 06. 2024. Molimo sve naše vjernike, koji žele ići s autobusom iz naše župe, da se što prije prijave. Prijave primamo poslije sv. misa ili izravno tel. u naš župski ured. Cijena putovanja je 45.00 EUR-a.
  7. Naša župa i ove godine 5. i 6. 07. 2024. organizira hodočašće u Padovu grad sv. Ante i sv. Leopolda. Molimo sve vjernike naše župe, koji žele ići na ovo hodočašće, da se što prije prijave radi organizacije hodočašća. Prijave primamo poslije sv. misa ili izravno tel. u naš župski ured. Cijena putovanja je 140 EUR-a.
  8. U utorak, 28. 05. 2024. u Hrvatskom domu u 19,30 sati akademski krug ima svoj redoviti mjesečni susret. Tema susreta je ” Liturgija po želji ili po propisu ? “ Gost večeri je don Josip Gregur, salezijanac, bivši profesor liturgijske teologije i crkvene glazbe na Teološkom fakultetu u Augsburgu. 
  9. Zaručnički tečaj u našoj župi održat će se 7. i 8. lipnja 2024. u 19.30 sati. Molimo sve naše mlade koji se u ovoj ili idućoj godini žele crkveno vjenčati da dođu na ovaj tečaj.
  10. Poziv svim građanima Republike Hrvatske iz Generalnog konzulata Republike Hrvatske u Münchenu da podnesu zahtjev za prethodnu/ aktivnu registraciju birača za glasovanje na izborima za članove u Europski parlament iz Republike Hrvatske, koji će se održati 09. 06. 2024. godine. Zahtjev za registraciju treba dostaviti osobno, poštom ili e mailom u Generalni Konzulat Republike Hrvatske u Münchenu  do 29.05.  
  11. U četvrtak, 02. 05. 2024. u Gautingu je preminuo Antun Požega. Rođena je 19. 03. 1946. u Vinkovcima. Sprovod će biti u petak 31. svibnja u 14.00 sati na Waldfriedhof u Geredsriedu. Pomolimo se Bogu Ocu Nebeskom za pokoj njegove duše i duše svih vjernih mrtvih.

Presveto Trojstvo / Foto: zupajastrebarsko.hr

»Milost Gospodina Isusa Krista, ljubav Boga Oca i zajedništvo Duha Svetoga sa svima vama!« (2 Kor 13,13).

RASPORED LITURGIJSKE GODINE