1. Danas je Svetkovina Duhova – Pedesetnica – Nedjelja Renovabis. Svete mise slavimo po redovitom nedjeljnom rasporedu i to: u crkvi sv. Pavla u 9.00 i u 17.00 sati, dječju sv. misu u našoj kapeli u 10.30 sati, u Pasingu u 11.30 sati, u St. Gabriel u 12.00 sati u St. Michael u 12. 30 sati, u Poingu  u P. Rupert Mayer crkvi u 9.00 sati, u Emmeringu u 17.00 sati.
  2. Danas na nedjelju Renovabis na svim svetim Misama u Njemačkoj skuplja se milostinja za siromašnu djecu u Ukrajini pod motom: „Damit FRIEDEN wächst. DU machst den Unterschied!“ Pfingstaktion und Jahresthema 2024 Wie können wir gemeinsam den Dialog suchen und Frieden, Versöhnung und Vergebung wachsen lassen? Diese Fragen stehen im Fokus der Pfingstaktion 2024. Za vaš današnji milodar u ime ratom napaćene ukrajinske djece unaprijed vam od srca Vam zahvaljujemo. (Najaviti poslije molitve vjernika!)
  3. Sutra je Duhovski ponedjeljak –  Marija Majka Crkve. Svete Mise sutra ćemo slaviti u Crkvi sv. Pavla u 9.00 i 17.00 sati i u St. Michael crkvi u 12.30 sati.
  4. Srijedom i petkom sv. misu slavimo u crkvi sv. Pavla u 18.30 sati.  
  5. Utorkom i četvrtkom svetu misu slavimo u našoj kapeli   u 18.30 sati, a utorkom poslije svete mise molimo pobožnost od 13 utoraka na čast sv. Ante Padovanskog.
  6. Subotom sv. misu slavimo u crkvi sv. Pavla u 18.00 sati i u Geretsriedu u 18. 00 sati.
  7. U slijedeću nedjelju, 26. 05. 2024. je svetkovina Presvetog Trojstva Svete mise slavimo po redovitom nedjeljnom rasporedu i to: u crkvi sv. Pavla u 9.00 i u 17.00 sati, dječju sv. misu u našoj kapeli u 10.30 sati, u Pasingu u 11.30 sati, u St. Gabriel u 12.00 sati u St. Michael u 12. 30 sati, u Poingu  u P. Rupert Mayer crkvi u 9.00 sati, u Emmeringu u 17.00 sati.
  8. Kroz ovaj idući tjedan za svu školsku djecu nemamo vjeronauka, kao i svih župskih aktivnosti, jer su Duhovske ferije.
  9. Tradicionalno hodočašće svih hrvatskih Misija iz Bavarske u marijansko svetište u Altöting ove godine je u nedjelju, 30. 06. 2024. Molimo sve naše vjernike, koji žele ići s autobusom iz naše župe, da se što prije prijave. Prijave primamo poslije sv. misa ili izravno tel. u naš župski ured. Cijena putovanja je 45.00 EUR-a.
  10. Naša župa i ove godine 5. i 6. 07. 2024. organizira hodočašće u Padovu grad sv. Ante i sv. Leopolda. Molimo sve vjernike naše župe, koji žele ići na ovo hodočašće, da se što prije prijave radi organizacije hodočašća. Prijave primamo poslije sv. misa ili izravno tel. u naš župski ured. Cijena putovanja je 140 EUR-a.
  11. Poziv svim građanima Republike Hrvatske iz Generalnog konzulata Republike Hrvatske u Münchenu da podnesu zahtjev za prethodnu/ aktivnu registraciju birača za glasovanje na izborima za članove u Europski parlament iz Republike Hrvatske, koji će se održati 09. 06. 2024. godine. Zahtjev za registraciju treba dostaviti osobno, poštom ili e mailom u Generalni Konzulat Republike Hrvatske u Münchenu najkasnije do 29.05. 2024.

«Dođi, Duše Sveti, napuni srca svojih vjernika i oganj svoje ljubavi u njima užezi!«

Dar Duha Svetoga, koji je sišao na apostole na blagdan Pedesetnice, potpuno u njima mijenja raspoloženje i preobražava ih u pobjednike. Bog nije i ne može biti gubitnik, a Duh Sveti je taj po kojem se mentalitet gubitnika preobražava u mentalitet pobjednika. Upravo u takvoj spoznaji apostoli nakon Pedesetnice zauzimaju grad pobjednika. Nema više ni straha ni očaja. Prestaje svaka neizvjesnost i sve je odjednom tako očito. Tu sigurnost i neustrašivost dokazuju mnogi nastupi apostola, a posebno nastup apostolskog prvaka Petra odmah po duhovskom događaju na jeruzalemskom trgu. Taj uvjerljivi Petrov nastup poneki prisutni se pripisali slatkom vinu, ali takav nastup može imati samo čovjek pun Duha Svetoga, svjestan Božje prisutnosti u kojoj se može sve. I to je ono čega smo danas posebno potrebiti – otvorenosti Duhu Svetome. Otvorenost snazi i darovima onoga kojega smo primili u punini u sakramentu svete potvrde i po kojem postajemo pobjednici premda nas progone različite nedaće i protivštine ovoga svijeta. To zapravo i jest zadaća svih nas okupljenih u apostolskoj vjeri i Crkvi. Danas, kada slavimo svetkovinu Duhova, ujedno i rođendan Crkve, valja sebi posvijestiti činjenicu da je pitanje što bi to čovjek mogao sam u mnogim svojim ograničenostima i pokušati se iznova prepustiti poticajima Duha Svetoga da nam On smije biti vođa i branitelj na našem zemaljskom putu kako bismo u ovome svijetu mogli biti dostojni i uvjerljivi svjedoci Isusa Krista – raspetoga i uskrsnuloga. Stoga danas na Svetkovinu Duhova  iz dna srca i duše zajedno molimo; Dođi, Duše Sveti, napuni srca svojih vjernika i oganj svoje ljubavi u njima užezi!