LJETNI RASPORED SVETIH MISA NEDJELJOM U NAŠOJ ŽUPI 2023.

Od nedjelje, 30. 07. 2023. u našoj župi započima ljetni raspored svetih misa i on će trajati uključivo do nedjelje 03. 09. 2023.

Nedjeljom svete mise za vrijeme ljetnih ferija u našoj župi slavimo po slijedećem rasporedu:

-u crkvi SV. PAVLA u 9.00 i 17.00 sati, St. Pauls-Platz 10;  80336 München

-u crkvi SV. MICHAELA u 12.30  sati, Neuhauserstr. 6; 80331 München

NAPOMENA NAPOMENA:

Za vrijeme ljetnih ferija tj. od nedjelje, 30. 07. 2023.  nemamo sv. Mise u Pasingu,St. Gabriel, Poingu i u Emmeringu!

Redoviti raspored nedjeljnih svetih misa započimamo ponovno u nedjelju, 10. 09. 2023.

 

LJETNI RASPORED SVETIH MISA SUBOTOM U NAŠOJ ŽUPI 2023.

Subotom za vrijeme ljetnih ferija u našoj župi svetu misu – Vorabendmesse slavimo:                         

-u crkvi SV. PAVLA u 18.00 sati St. Pauls-Platz 10, 80336 München

 Za vrijeme ljetnih ferija subotom nemamo sv. Mise u GERETSRIEDU   

Svetu Misu u Geretsriedu počimamo ponovno od subote, 09. 09. 2023. u 16.30 sati!

LJETNI RASPORED SVETIH MISA RADNIM DANOM U NAŠOJ ŽUPI 2023.          

Radnim danom svete mise po ljetnom rasporedu slavimo u crkvi  SVETOG PAVLA: St. Pauls-Platz 10, 80336 München  i u našoj kapeli B. A. Stepinca ,Schwanthalerstr. 96 po slijedećem rasporedu:  

Ponedjeljkom u 18.30 sati  u St. Paul crkvi

Utorkom u 18.30 sati  u našoj kapeli Bl. Alojzija Stepinca   

Srijedom u 18.30 sati u St. Paul crkvi  

Četvrtkom u 18.30 sati u našoj kapeli Bl. Alojzija Stepinca   

Petkom u 18.30 sati u St. Paul crkvi

LJETNI RASPORED ZA SVETU ISPOVIJED U NAŠOJ ŽUPI 2023.

Mogućnost za svetu ispovijed u našoj župi imamo ponedjeljkom, srijedom i  petkom, pola sata prije svete mise tj. od 18.00 sati u crkvi Svetog Pavla, St. Pauls-Platz 10, 80336 München, a utorkom i četvrtkom pola sata prije svete mise tj. od 18.00 sati u našoj kapeli. Schwanthalerstr.96

SAKRAMENAT SVETOG KRŠTENJA

Sakramenat svetog krštenja slavimo svake subote po dogovoru s roditeljima u našoj kapeli Blaženog Alojzija Stepinca Schwanthalerstr 96; 80338München

LJETNO RADNO VRIJEME ŽPNOG UREDA

Župni urede – tajništvo od ponedjeljka, 31. 07 .2023. do ponedjeljka, 04. 09. 2023. biti će otvoren po slijedećem rasporedu:

Od ponedjeljka do petka od 10.00 do 12.00 sati.

U drogo vrijeme po dogovoru

Telefon župnog ureda glasi: 089 179 581-0

 

Dragi vjernici naše župe, braćo i sestre! 

Isus nas i ovog ljeta poziva ne samo na fizički odmor, već i na odmor srca! (Mk 6, 30 – 34)

Isus nas posebno kroz ljetno vrijeme  u svoj riječi potiče na odmor. Dok apostoli, uzbuđeni, prepričavaju svoja djela, Isus ih blago poziva na odmor i osamu. Iako se raduje zajedno s njima, zabrinut je zbog njihovog fizičkog i nutarnjeg umora. Želi ih upozoriti na opasnost koja prijeti i nama – da budemo zahvaćeni užurbanošću rada, da upadnemo u zamku aktivizma gdje su bitniji rezultati i doživljaj da smo mi protagonisti. Koliko se puta to događa i svima nama zauzeti smo, trčimo uokolo, mislimo da sve ovisi o nama i na koncu zanemarujemo sebe i Boga.  Upravo zato Isus u evanđelju poziva apostole ne samo na fizički odmor, već i na odmor srca. Nije dovoljno “isključiti se”. Potreban nam je pravi odmor u kojem se vraćamo samoj biti stvari – zaustavljamo se, ostajemo u tišini, molimo kako ne bismo užurbanost posla prenijeli i u trenutke odmora. Isus nije zanemario potrebe mnoštva, no svakoga dana, prije bilo kojeg drugog zadatka, povukao bi se u molitvu, tišinu, u zajedništvu s Ocem. Ne zaboravimo i mi ovoga ljeta povući se u molitvu, tišinu, u zajedništvu s Ocem Nebeskim -posebno i ovoga ljeta pohodimo Gospina svetišta o blagdanu Njezina Uznesenja na Nebo.

I u ovom vremenu kušnje znajmo da nam Duh Sveti, »sjaj blaženoga svjetla i sjaj u srcu svoga puka«, uvijek daruje novu snagu, ako svoj život obnavljamo pouzdanjem u Gospodina po primjeru vjere i vjernosti Blažene Djevice Marije i našega nebeskog zaštitnika blaženoga Alojzija Stepinca, zagovornika kojemu se ne prestajemo utjecati.

Ugodan i blagoslovljen ljetni odmor žele vam vaši fratri i časne sestre s pastoralnim suradnicima!                                                                                    München, 26. 07. 2023.                                                        Fra Petar Klapež, župnik.