Dragi vjernici!

Pred nama je proslava 75. obljetnice naše Župe. Taj veliki jubilej proslavit ćemo svečanom akademijom i koncertom u Herkulessaal der Residenz (Residenzstr.1; 8033 München u subotu, 17. 06. 2023. s početkom u 18.00 sati.

Nastupa Klapa Sv. Juraj i orkestar Hrvatske ratne mornarice iz Splita.

GDJE SE MOŽE ULAZNICA KUPITI?

Ulaznice za akademiju i koncert u Herkulessaal  mogu se  kupiti po promotivnoj cijeni od 15.EUR-a preko aplikacije:

https://www.muenchenticket.de/tickets/performances/eu0yj11kufae/75-Jubilaeumsfestakt

Ili izravno na prodajnim mjestima – vorverkaufsstellen muenchenticket.de i to:

-na Marien Platz ulaz uz Dienerstr. 20, od ponedjeljka do subote od 10.00 do 19.00 sati.    

-zatim Info. Pavillon am Olimpia-Eissportzentrum Spiridion-Louis.Ring 7, od ponedjeljka do subote od 10.00 do 19.00 sati   

-zatim u Glashalle Rosenheimerstr. 5 od ponedjeljka do petka od 10.00 do 20.00 sati i subotom od 10.00 do 16.30 sati.  

-te u Schwanthalerstr. 13.  od ponedjeljka do subote od 10.00 do 19.00 sati 

Proslavu 75. obljetnice naše župe zaključit ćemo svečanom sv. misom u nedjelju, 18. 06. 2023. u St. Michael crkvi s počekom u 12. 30 sati, koju  će predsloviti  kardinal Josip Bozanić. 

Za 75. obljetnicu naše župe pripremat ćemo se u duhovnoj obnovi kroz Trodnevnicu na čast sv. Ante Padovanskog od 10. do 13. 06. 2023.u crkvi sv. Pavla, koju će predvoditi P. Ike Mandurić.

Pozivamo sve naše vjernike na duhovnu obnovu kako bi se što bolje pripremili za proslavu velikog jubileja naše župe.

Pozivamo i sve naše sponzore da nam novčanim prilogom iziđu u susret i pomognu u organizaciji ovog velikog jubileja. Svoj prilog mogu uplatiti na Spende konoto naše župe koji glasi:  DE94 7509 0300 0002 0202 03 – BIC: GENODEF1M05  s naznakom: Für 75. Jubiläum KKG München. Za svaki iznos iznad 100. Eur-a može se dobiti Spendebescheinigung od naše župe.

Braćo i sestre, Hrvatska Katolička župa München je najstarija  inozemna župa u cijeloj Europi s čim se može kazati da su sve današnje inozemne misije rođene iz Hrvatske Katolička župa München.  

Naša župa od ustanovljenja do danas kroz ovih 75.godina  diše punim plućima. Pripada među najveće župe izvan Republike Hrvatske. Mnogo toga je od početka stavljeno na čvrste temelje. Mnogo je dobroga učinjeno, ne samo zamišljeno nego i ostvareno! 

Današnja župa kao personalna župa osim grada Minchena prostire se na prostoru nadbiskupije Minchen Freising od Rosenheima do Freisinga i od Garmisch- Partenkirchena do Augsburga. Pri osnutku župa  je imala oko 3000 tisuće vjernika. Danas ih je preko 65.000 jer se još uvijek broj naših vjernika dolaskom novih članova iz Hrvatske te Bosne i Hercegovine i dalje povećava. 

Prvi župnik fra Dominik  Šušnjara, prvoj generaciji naših vjernika ostao je u lijepoj uspomeni, kao i brojni svećenici  s časnim sestrama koji su kroz ovih 75, godina radili na njivi Gospodnjoj. Mnogi je vjernici laika od početka svojom žrtvom ugradili su sebe u duhovni život naše župe.

Stoga zajedno sa subraćom svećenicima, časnim sestrama i pastoralnim djelatnicima, srdačno pozivamo sve naše vjernike, kao i sve ljude dobre volje  da zahvalimo dragom Bogu i našoj Nebeskoj Majci na svim milostima te zajedno proslavimo ovu veliku 75. obljetnicu naše župe.

Na sve zazivam Božji blagoslov uz zagovor naše Nebeske Majke Kraljice svih Hrvata i našeg Nebeskog zaštitnika Blaženoga Alojzija Stepinca!

Fra Petar Klapež, župnik