NOVI TJEDNI RASPORED SVETIH MISA U HRVATSKOJ KATOLIČKOJ ŽUPI MÜNCHEN OD NEDJELJE 09. 05. 2022.

Prestankom epidemioloških mjera za vjerska okupljanja u Hrvatskoj katoličkoj župi München od 09. 05. 2022. je novi raspored sv. Misa!


NEDJELJNI RASPORED SVETIH MISA
Nedjeljom svete mise slavimo po slijedećem rasporedu :

SUBOTNJI RASPORED SVETIH MISA

Subotom svete mise slavimo po slijedećem rasporedu :RASPORED SVETIH MISA RADNIM DANOM

Radnim danom svete mise slavimo po slijedećem rasporedu :

RASPORED ZA SVETU ISPOVIJED U NAŠOJ ŽUPI 2022.

Mogućnost za svetu ispovijed u našoj Župi imamo :

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA NAŠE ŽUPE
U našoj župi radno vrijeme župnog ureda je od ponedjeljka do petka od 9.00 do 14.00 sati.
U drugo vrijeme po dogovoru.
Telefon župnog ureda glasi: 089 179 581-0 ili 089 179 581 31
E-mail: info@hkz-muenchen.de


Dragi vjernici!
Sve epidemiološke mjere koje su se odnosile na vjerska okupljanja prestale su vrijediti u subotu 3. travnja, u svim crkvama nadbiskupije München Freising.   
Sve Vjernike Hrvatske Katoličke Župe München obradovala je vijest kako se te subote ukidaju sve epidemiološke mjere, nakon više od dvije godine epidemije Covida-19 i brojnih ograničenja koja su tim povodom propisivana. Epidemiološke mjere ukinute su  zbog „poboljšanja situacije, visokog stupnja kolektivnog imuniteta kao i procjene da je virus dobrim dijelom manje opasan“.
U subotu 03.04.2022. u svim crkvama u nadbiskupiji München Freising , dakle, prestale su važiti sve epidemiološke mjere koje su se odnosile i na vjerska okupljanja. Iza nas je vrlo zahtjevno vrijeme koje je, nažalost, mnogima prouzročilo velike boli zbog posljedica bolesti i gubitaka voljenih osoba kao i ograničenja koja su sputavala susrete napose sa starijima i nemoćnima.
Opravdana je radost svih ljudi što su mjere dokinute. No, uz još uvijek potrebnu dozu opreza, nadamo se povratku redovite, normalne svakodnevice društvenoga, crkvenoga i vjerničkoga života.

Prestankom epidemioloških mjera za vjerska okupljanja u našoj župi kao što je gore navedeno od Maloga Uskrsa tj. od Bijele nedjelje prestali smo duplim nedjeljnim svetim misama u našoj župi te smo se vratili nedjeljnom rasporedu svetih misa kao što je to bilo u našoj župi i prije pandemije.
U tom ozračju u svoje osobno ime, te u ime fratara i časnih sestara, kao i pastoralnih djelatnika naše župe, zazivam Božji blagoslov na sve vjernike, te želim plodonosne dane u svim pastoralnim aktivnostima naše župe.
Fra Petar Klapež, župnik