NOVI TJEDNI RASPORED SVETIH MISA U HRVATSKOJ KATOLIČKOJ ŽUPI MÜNCHEN OD NEDJELJE 09. 05. 2022.

Prestankom epidemioloških mjera za vjerska okupljanja u Hrvatskoj katoličkoj župi München od Maloga Uskrsa tj. od Bijele nedjelje, 24. 04. 2022. je novi raspored sv. Misa!


NEDJELJNI RASPORED SVETIH MISA
Nedjeljom svete mise slavimo po slijedećem rasporedu :

SUBOTNJI RASPORED SVETIH MISA

Subotom svete mise slavimo po slijedećem rasporedu :RASPORED SVETIH MISA RADNIM DANOM

Radnim danom svete mise slavimo po slijedećem rasporedu :

RASPORED ZA SVETU ISPOVIJED U NAŠOJ ŽUPI 2022.

Mogućnost za svetu ispovijed u našoj Župi imamo :

SLAVLJE PRVE SVETE PRIČESTI I KRIZME U NAŠOJ ŽUPI

U petak je u crkvi Sv. Pavla u 16.00 sati ispovijed za naše prvopričesnike i njihove roditelje.

Molimo sve roditelje da s prvopričesnicima budu u 10.00 sati u crkvi St.Michael
Radi slavlja Prve svete Pričesti u ovom idućem tjednu nema vjeronauka za naše prvopričesnike i krizmanike.

Prva Sveta Pričest je u subotu, 14.05.2022. – Crkva St.Michael u 10.30 sati https://goo.gl/maps/rfxGvRx8zJ6ouRk69

Sveta Krizma je u subotu, 21.05.2022. – Crkva St. Michael 11.00 sati https://goo.gl/maps/rfxGvRx8zJ6ouRk69

SEMINAR ZA SAKRAMENT SVETE ŽENIDBE

Seminar za sakrament Svete ženidbe u našoj župi održat će se 17. i 18. 06. 2022. u crkvi Sv. Pavla s početkom u 19.30 sati. https://goo.gl/maps/VUMzkFqSrJacwoDa9

Molimo sve zaručnike koji žele sklopiti sakrament svete ženidbe da se telefonski ili e-mailom prijave u naš župski ured.

OSTALE OBAVIJESTI

  • Probe dječjeg zbora su petkom u 16.45 sati u našoj kapeli, probe pjevanja naših framaša su četvrtkom u 18.30 sati, a probe odraslih crkvenog zbora su srijedom u 20.00 sati u našoj kapeli.RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA NAŠE ŽUPE
U našoj župi radno vrijeme župnog ureda je od ponedjeljka do petka od 9.00 do 14.00 sati.
U drugo vrijeme po dogovoru.
Telefon župnog ureda glasi: 089 179 581-0 ili 089 179 581 31
E-mail: info@hkz-muenchen.de


Dragi vjernici!
Sve epidemiološke mjere koje su se odnosile na vjerska okupljanja prestale su vrijediti u subotu 3. travnja, u svim crkvama nadbiskupije München Freising.   
Sve Vjernike Hrvatske Katoličke Župe München obradovala je vijest kako se te subote ukidaju sve epidemiološke mjere, nakon više od dvije godine epidemije Covida-19 i brojnih ograničenja koja su tim povodom propisivana. Epidemiološke mjere ukinute su  zbog „poboljšanja situacije, visokog stupnja kolektivnog imuniteta kao i procjene da je virus dobrim dijelom manje opasan“.
U subotu 03.04.2022. u svim crkvama u nadbiskupiji München Freising , dakle, prestale su važiti sve epidemiološke mjere koje su se odnosile i na vjerska okupljanja. Iza nas je vrlo zahtjevno vrijeme koje je, nažalost, mnogima prouzročilo velike boli zbog posljedica bolesti i gubitaka voljenih osoba kao i ograničenja koja su sputavala susrete napose sa starijima i nemoćnima.
Opravdana je radost svih ljudi što su mjere dokinute. No, uz još uvijek potrebnu dozu opreza, nadamo se povratku redovite, normalne svakodnevice društvenoga, crkvenoga i vjerničkoga života.

Prestankom epidemioloških mjera za vjerska okupljanja u našoj župi kao što je gore navedeno od Maloga Uskrsa tj. od Bijele nedjelje prestali smo duplim nedjeljnim svetim misama u našoj župi te smo se vratili nedjeljnom rasporedu svetih misa kao što je to bilo u našoj župi i prije pandemije.
U tom ozračju u svoje osobno ime, te u ime fratara i časnih sestara, kao i pastoralnih djelatnika naše župe, zazivam Božji blagoslov na sve vjernike, te želim plodonosne dane u svim pastoralnim aktivnostima naše župe.
Fra Petar Klapež, župnik

Related Posts