OD PRVE NEDJELJE DOŠAŠĆA U HRVATSKOJ KATOLIČKOJ ŽUPI MÜNCHEN, RADI PORASTA PANDEMIJE CORONA VIRUSA, NEDJELJNE SVETE MISE SLAVE SE PO NOVIM EPIDEMIOLOŠKIM ODREDBAMA I NOVOM RASPOREDU U DVIJE MOGOĆNOSTI

RASPORED NEDJELJNIH SVETIH MISA U DVIJE MOGUĆNOSTI   

PRVA MOGUĆNOST: Nedjeljne svete mise slavimo kao i kroz cijelo vrijeme pandemije po slijedećem rasporedu:

u crkvi sv. Pavla u 9.00, 12.30, 15.30 i u 17.00 sati. 

u crkvi Maria Schutz u Pasingu u 13.00 sati; Bäckerstr. 21; 81241 München

 u St. Gabriel crkvi u 13.30 sati, Versaillerstr. 20; 81677 München 

od Božića u St. Michael crkvi u 13.45 sat, Neuhauserstr. 6; 80331 München

i u Poingu u St. Michael crkvi, u 10.30 Anzinger Str. 2, 85586 Poing i u P. Rupert Mayer u 12.15. sati, Gebr.-Asam-Str. 2a, 85586 Poing  

DRUGA MOGUĆNOST: Nedjeljne svete mise slavimo po 3G Regel – odredbi Bavarske vlade po slijedećem rasporedu:   

u Maria Schutz crkvi u Pasingu u 11.30 sati; Bäckerstr. 21; 81241 München

u St. Gabriel crkvi u 12.00 sati, Versaillerstr. 20; 81677 München 

u St. Michael crkvi u 12.30 sati, Neuhauserstr. 6; 80331 München 

RASPORED  SVETIH MISA SUBOTOM

Subotom svete mise (Vorabendmesse) slavimo kao i kroz cijelo vrijeme pandemije po slijedećem rasporedu:

u Geretsriedu u 16.30 sati, Johann-Seb.-Bach-Str.2; 82538 Geretsried

i u crkvi sv. Pavla u 18.00 sati, St. Pauls-Platz 10;  80336 München 

RASPORED SVETIH MISA RADNIM DANOM 

Radnim danom svete mise slavimo u crkvi  Svetog Pavla kao i kroz cijelo vrijeme pandemije po slijedećem rasporedu.           

Ponedjeljkom u 18.30 sati  

Utorkom u 18.30 sati  sv. misa na njemačkom jeziku   

Srijedom u 18.30 sati, poslije sv. mise sat klanjanja pred Presvetim Oltarskim Sakramentom  

Četvrtkom u 18.30 sati sv. misa na njemačkom  jeziku      

Petkom u 18.30 sati

SVETE MISE ZORNICE 

Svete mise Zornice kroz vrijeme došašća, osim nedjeljom, slavimo po odredbama kao i kroz cijelo vrijeme pandemije po slijedećem rasporedu:

Od ponedjeljka do subote u crkvi sv. Pavla u 6.00 sati ujutro St. Pauls-Platz 10, 80336 München 

BOŽIĆNA ISPOVIJED 

Božićnu ispovijed u našoj župi kroz cijelo vrijeme došašća imamo po slijedećem rasporedu:

Od 29. 11. do 11. 12. 2021. mogućnost za svetu ispovijed imamo u crkvi Svetoga Pavla ponedjeljkom, srijedom i  petkom, sat vremena prije svete mise, tj. od 17.30 sati, i subotom od 17.00 sati.                                                                                     Od 13. 12. do 23. 12. 2021. od ponedjeljka do subote u crkvi Svetoga Pavla od 10.00 do 12.00 sati i ponedjeljkom, srijedom i  petkom, sat vremena prije svete mise, tj. od 17.30 sati, i subotom od 17.00, sati  u Crkvi Svetoga Pavla; St. Pauls-Platz 10, 80336 München.

SAKRAMENAT SVETOG KRŠTENJA

Sakramenat svetog krštenja slavimo svake subote po dogovoru s roditeljima u našoj kapeli Blaženog Alojzija Stepinca Schwanthalerstr 96; 80338München

SEMINARA ZA SAKRAMENAT SVETE ŽENIDBE

Seminar za Sakramenat svete ženidbe u našoj župi održat će se 18. i 19. 03. 2022. u crkvi sv. Pavla s početkom u 19.15 sati. Molimo sve zaručnike koji žele sklopiti sakramenat svete ženidbe, da se prijave telefonski ili e-mailom u naš župski ured.  

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA NAŠE ŽUPE

Radno vrijeme župnog ureda je od ponedjeljka do petka od 9.00 do 15.00 sati. U drogo vrijeme po dogovoru! 

Telefon župnog ureda glasi: 089 179 581-0

E-mail: info@hkz-muenchen.de

Dragi vjernici naše župe!

Kako vam je već poznato u cijeloj Bavarskoj su zbog porasta broja novih infekcija korona virusom od 24.11. 2021. na snazi strože mjere radi  predostrožnosti i zaštite naših života. Povodom tih mjera oglasila se i nadbiskupija München Freising, te svim župskim uredima, kao i na mrežnim stranicama objavila mjere kojih se moraju pridržavati svi vjernici, ako žele sudjelovati na misnim i drugim liturgijskim slavljima u župama nadbiskupije München Freising.

Po tim novim epidemiološkim odredbama u našoj Nadbiskupiji imamo dvije mogućnosti za slavlja svetih misa i svih drugih liturgijskih slavlja u našoj župi.   Radi velikog broja vjernika u našoj župi uz preporuku naše Nadbiskupije i odlukom župskog vijeća od Prve nedjelje Došašća odlučili smo se za obadvije mogućnosti slavlja nedjeljnih svetih misa u našoj župi po rasporedu kako je u rasporedu i navedeno.  

Po prvoj mogućnosti svete mise u našoj župi slavimo kao što smo slavili već od početka epidemije uz ograničen broj vjernika u crkvama i sada po strožim pravilima distance i nošenja FFP2 maski.

Po drugoj mogućnosti samo tri nedjeljne svete mise u našoj župi od Prve nedjelje došašća slavimo po 3G Regel – odredbama Bavarske vlade. 

3G-Regel: (vollständig geimpft ist oder genesen gilt, oder muss entweder einen Antigen-Schnelltest (maximal 48 Stunden alt).

To znači da po 3G Regel na svetim misama mogu sudjelovati samo one osobe koje su cijepljene ili izliječene od pandemije corona virusa. Svi oni na ulazu u crkvu uz osobnu iskaznicu moraju priložiti i covid potvrdu. 

Osobe koje nisu cijepljene ili nemaju potvrdu da su preboljele coronu, a žele sudjelovati na svetim misama, na ulazu u crkvu uz osobnu iskaznicu moraju priložiti negativan test. Dovoljno je testiranje brzim antigenskim testom najviše 48 sata uoči misnog slavlja. 

S tim uvjetima uz obavezno nošenje FFP2 maski u svim crkvama svete mise možemo slaviti s neograničenim brojem vjernika.

Stoga, kao što je gore napisano, od Prve nedjelje Došašća, tj. od nedjelje 28. studenoga 2021., da bi omogućili što većem broju naših vjernika sudjelovanje na svetim misama, uz preporuku naše nadbiskupije i u suglasnosti s našim župskim vijećem, od 13. nedjeljnih svetih Misa u našoj župi 10. svetih Misa slavimo kao i od početka epidemije uz ograničen broj vjernika u crkvama i po najnovijim strožim pravilima distance i tri sv. Mise po 3G Regel – odredbi Bavarske vlade.

S ovim rasporedom svetih misa, doista, svim našim vjernicima omogućavamo sudjelovanje na nedjeljnim svetim Misama. Stoga sve naše vjernike molimo da se drže gore navedenog rasporeda i određenih novih strožih propisa za svete Mise.

Nažalost, djčja sveta Misa u našoj kapeli Blaženog Alojzija Stepinca u 10.30. sati kao i sve ostale aktivnosti u našem Hrvatskom Domu kao i sveta Misa u Emmeringu do daljnjega se odgađaju. 

U našoj  kapeli subotom su dopuštena samo krštenja i to samo po jedno krštenje.

Draga braćo i sestre, ova duga pandemija, koju svi skupa proživljavamo, uz sve nepoznanice koje nas s pravom muče, nadilazi pitanje naše osobne slobode i postaje poziv na ljubav koju dugujemo i sebi i svojim bližnjima.

Preobrazba svijeta, za nas vjernike, uvijek proizlazi iz Kristova Evanđelja. U ovo vrijeme iskušenja, mi vjernici smo pozivani da posvećujemo posebnu brigu sebi i svojim bližnjima. Na tom tragu Isus nas posebno u vremenu Došašća poziva i od nas vjernika traži da prepoznamo znakove vremena. 

Današnji znak vremena je „nova pošast“ zbog koje se broj bolesnih i siromašnih sve više povećava, a to je pandemija koja i dalje kuca na vrata milijuna ljudi i koja, pa čak i kad sa sobom ne nosi patnju i smrt, donosi siromaštvo. Živimo u nadi da će odgovorni u društvu što prije pronaći primjerenija rješenja za borbu protiv virusa na globalnoj razini, ne vodeći se u tome plitkim vlastitim interesima. No uza sve to, iako nas u svemu ovome puno toga zbunjuje, nama vjernicima, i u ovim okolnostima Isusova riječ, koja nikada proći neće, još nas više potiče da u ovom konkretnom trenutku povijesti, u nama vjernicima, današnje društvo vidi više poniznosti i ljubavi, a manje isticanja sebe i svojih prava bez odgovornosti. 

Svim našim redarima za uložen trud i žrtvu koju već dvije godine ugrađuju na dobrobit naše župe od srca zahvaljujemo. Molimo sve naše vjernike, koji bi se redarima htjeli pridružiti da nam se prijave, kako bi i u ovim novim ograničenjima mogli na vrijeme organizirati naša misna slavlja. 

Dao Bog da svatko od nas u ovom vremenu Došašća dade svoje malo zrno pijeska, mali čin ljubavi. Mali čin ljubavi uvijek je velik. To su male geste za bolju budućnost. 

Svi skupa molimo Gospodina i zagovor naše nebeske Majke, Gospe od Zdravlja  da se što prije ova pandemija zaustavi i sva ova ograničenja prestanu. Neka nas sve skupa Bog blagoslovi.

Vaši fratri s časnim sestrama i pastoralnim djelatnicima!

HKŽ München – Došašće 2021.

Fra Petar Klapež, župnik