NEDJELJNI RASPORED SVETIH MISA 

Poslije ljetnih ferija od nedjelje, 12. 09. 2021. u našoj župi započima  redoviti nedjeljni raspored svetih misa u našoj župi

Nedjeljom svete mise, po produženim epidemiološkim ograničenjima, slavimo po slijedećem rasporedu:

-u crkvi SV. PAVLA u 9.00, 12.30. 15.30  i 17.00 sati, St. Pauls-Platz 10;  80336 München

-u PASINGU U Maria Schutz crkvi u 11.30 i 13.00  sati, Bäckerstr. 21; 81241 München

-u crkvi SV. GABRIELA u 12.00 i 13.30 sati, Versaillerstr. 20; 81677 München

-u crkvi SV. MICHAELA u 12.30 sati, Neuhauserstr. 6; 80331 München

-u POINGU u St. Michael crkvi u 10.30 sati, Schulstr. 36 i u P. Rupert Mayer crkvi u 12.15 sati

 RASPORED SVETIH MISA SUBOTOM U NAŠOJ ŽUPI 2021.                      

Poslije ljetnih ferija od subote, 11. 09. 2021. u našoj župi subotom započima  redoviti raspored svetih misa. Svake subote  u našoj župi svete mise – Vorabendmesse slavimo:                         

-u crkvi SV. PAVLA u 18.00 sati St. Pauls-Platz 10, 80336 München

– u Geretsriedu u crkvi Maria Hilf u 16.00 sati Hohann-Seb—Bach-Str.2; 82538 Geretsried

RASPORED SVETIH MISA RADNIM DANOM U NAŠOJ ŽUPI 2021.           

Radnim danom svete mise slavimo slavimo u crkvi  SVETOG PAVL,St. Pauls-Platz 10, 80336 München, po slijedećem rasporedu:  

Ponedjeljkom u 18.30 sati  

Utorkom u 18.30 sati  sv. misa na njemačkom jeziku   

Srijedom u 18.30 sati, poslije sv. mise sat klanjanja pred Presvetim Oltarskim Sakramentom  

Četvrtkom u 18.30 sati sv. misa na njemačkom  jeziku      

Petkom u 18.30 sati

RASPORED ZA SVETU ISPOVIJED U NAŠOJ ŽUPI 2021.

Mogućnost za svetu ispovijed u našoj župi imamo ponedjeljkom, srijedom i  petkom, pola sata prije svete mise, tj. od 18.00 sati, u crkvi Svetog Pavla, St. Pauls-Platz 10, 80336 München

SAKRAMENAT SVETOG KRŠTENJA

Sakramenat svetog krštenja slavimo svake subote po dogovoru s roditeljima u našoj kapeli Blaženog Alojzija Stepinca Schwanthalerstr 96; 80338München

SEMINARA ZA SAKRAMENAT SVETE ŽENIDBE

Seminar za sakramenat svete ženidbe u našoj župi održat će se 11. i 12. 10.2021. u crkvi sv.Pavla s početkom u 19.30 sati. Molimo sve zaručnike koji žele sklopiti sakramenat svete ženidbe, da se prijave telefonski ili e-mailom u naš župski ured, jer je broj sudionika na tečaju ograničen radi pandemije corona virusa.

RADNO VRIJEME ŽPNOG UREDA NAŠE ŽUPE

U našoj župi radno vrijeme župnog ureda je  od ponedjeljka do petka od 9.00 do 14.00 sati.

U drogo vrijeme po dogovoru 

Telefon župnog ureda glasi: 089 179 581-0

E-mail: info@hkz-muenchen.de

Dragi vjernici naše župe! 

Pandemija corona virusa već nas više od godinu i pol dana zaokuplja. Suzbijanje bolesti COVIDA-19 ograničilo nas je u vršenju temeljnih obreda naše vjere. To se na poseban način osjeća u našim liturgijskim slavljima, kao  i svim drugim župskim aktivnostima. Uz sve mjere predostrožnosti zahvalni smo Bogu što možemo slaviti svete mise uz sudjelovanje naših vjernika. No ovo još nisu redoviti uvjeti. Svima nam je poznato da je u toku ekspanzija četvrtog vala korona virusa i svi znamo koje opasnosti prijete starijim osobama i onima koji, možda i bez vlastitog znanja, nose u sebi razne prethodne bolesti. Zbog svih njih moramo i dalje biti oprezni i pružati im zaštitu. Pridržavajući se određeni mjera opasnost od zaraze u crkvama gdje slavimo svete mise želimo po mogućnosti svesti na najmanju moguću mjeru. Stoga i dalje kod provedbe svih određenih mjera u našoj župi računamo na oprez svih naših vjernika da zaštite sebe i sve druge!                                                                                                                               

U ovim životnim  ograničenjima  pred nama je još jedna nova školska i vjeronaučna godina. Nadamo se što skorijim olakšanjima kako bi mogli započeti sa župnim vjeronaukom u hrvatskom Domu, jer  vjeronauk pomaže djeci i mladima u spoznaji i sazrijevanju vjere. Ovom porukom želim potaknuti i ohrabriti sve naše vjeroučenike i njihove roditelje, da zajedno svi skupa s novim žarom prihvatimo  izvršavanje poslanja koje nam Crkva povjerava. Djecu i mlade pozivamo da budu otvoreni i iskreni suradnici kako bi rasli u spoznaji i življenju svoje vjere. Stoga ćemo s početkom vjeronauka i svim drugim aktivnostima započet čim nam prilike za to dopuste! Na  žalost radi nagle ekspanzije četvrtog vala corona virusa još uvijek ne možemo imati ni svete mise u našoj Kapeli i Emmeringu.                                                                                                  

Dragi vjernici, naše nastojanje da i u ovim posebnim okolnostima budemo s vama povezani, ta stvarnost nas sve skupa vodi do novoga daha; do novog zahtjeva poniznosti i odvažnosti, odgovornosti i ljubavi. Važno je zapaziti da ti novi pomaci u svojoj biti nisu vezani samo uz obred, nego su novi poticaji za naš rast u vjeri.                                                                                               I u ovom vremenu četvrtog vala pandemije – vremenu kušnje znajmo da nam Duh Sveti, »sjaj blaženoga svjetla i sjaj u srcu svoga puka«, uvijek daruje novu snagu, ako svoj život obnavljamo pouzdanjem u Gospodina po primjeru vjere i vjernosti Blažene Djevice Marije i našega nebeskog zaštitnika blaženoga Alojzija Stepinca, zagovornika kojemu se ne prestajemo utjecati. Svima vam Gospodin podario mir i dobro.  

Sretan i blagoslovljen početak nove školske godine žele vam vaši fratri i časne sestre s pastoralnim suradnicima!                                                                                    

Fra Petar Klapež, župnik.

München, 26. 07. 2021.