Poštovani roditelji, drage krizmanice i krizmanici!                                                                        

Uz podatke, koje ste za naše krizmanike kod upisa na vjeronauk dali, za one krizmanike koja nisu kršteni u našoj župi u Münchenu potreban je originalni krsni list ili potvrda o primljenom sakramentu Krštenja.Krsni list trebate tražiti u župi gdje je Vaše dijete bilo kršteno. Bez krsnog lista ne moguće je primiti Svetu krizmu. Stoga vas molimo, ako to već niste učinili, da nam što prije dostavite krsni lis, kao i potvrdu   za koma ili kumu, ako ne žive na području naše župe, da mogu biti kumovi. Potvrdu za kumstvo izdaje župa u kojoj kum ili kuma živi.                                                                           Svi krizmanici, koji su kršteni u našoj župi ovdje u Münchenu, kao i njihovi kumovi, ne trebaju donositi krsni list niti potvrdu, jer su oni u našoj župi već protokolirani. 

Kako van  je već poznato s obzirom na produljenje epidemioloških mjera radi pandemije COVID-a 19 za sve naše krizmanike vjeronauk održavamo, po određenim   propisima, svakog petka i subote u crkvi sv. Pavla po slijedećem rasporedu:

RASPORED VJERONAUK ZA KRIZMANIKE:

Prva i druga skupina krizmanika petkom u crkvi sv. Pavla u 16.45 do 17.30 sati.

Treća i četvrta skupina krizmanika subotom u crkvi sv. Pavla u 11.30 do 12.15 sati.                                                                                                                                     

Posebno vas roditelje  potičemo da s krizmanicima zajednički dolazite na nedjeljne svete mise. To je uz vjeronauk vrlo važan dio vaše pripreme za primanje Svete krizme. 

SVETA ISPOVIJED ZA KRIZMANIKE I KUMOVE:

Za prvu skupinu krizmanika Sv. ispovijed imat ćemo u petak, 16. 07. 2021. u crkvi sv. Pavla u 16.00 sati, a za drugu skupinu krizmanika u petak, 16. 07. 2021. u crkvi sv. Pavla u 17.00 sati. (i njihove kumove).

Za treću skupinu krizmanika Sv. ispovijed imat ćemo u  petak, 23. 07. 2021. u crkvi sv. Pavla u 16.00 sati, a za četvrtu skupinu krizmanika u petak, 23. 07. 2021. u crkvi sv. Pavla u 17.00 sati. (i njihove kumove).

SLAVLJE SVETE KRIZME PO SKUPINAMA:

Prva skupina krizmanika u subotu, 17. 07. 2021. u crkvi sv. Pavla u 10.00 sati.

Druga skupina krizmanika u subotu, 17. 07. 2021. u crkvi sv. Pavla u 12.00 sati.

Treća skupina krizmanika u subotu, 24. 07. 2021. u crkvi sv. Pavla u 10.00 sati.

Četvrta skupina krizmanika u subotu, 24. 07. 2021. u crkvi sv. Pavla u 12.00 sati. Molimo roditelje da svi krizmanici  budu u crkvi pola sata prije početka svete mise! Na slavlju Svete krizme svi krizmanici i krizmanice, kao i njihovi kumovi i kume trebaju biti dolično odjeveni.  

Svi krizmanici i krizmanice na dan Svete ispovijedi će dobiti  posebne Prijavnice za Svetu krizmu, koje moraju ponijeti sa sobom na slavlje Svete krizme.

Na završetku svete Mise svi krizmanici i krizmanice će dobiti Youcat Bibliju za mlade   i Uspomenu  Svete krizme. 

Kao i prošle godine za slavlje Svete krizme za sve četiri skupine krizmanika imat ćemo profesionalnog snimatelja i fotografa. Stoga molimo sve druge sudionike da za vrijeme slavlja Svete krizme ne snimaju niti fotografiraju.  

Tjedan dana poslije Svete krizme svi krizmanici i krizmanice će u Hrvatskom centru- Schwanthalerstr. 96 moći podići DVD sa snimkom Svete krizme po skupinama.

Fotograf gosp. Željko Nedić je za svaku skupinu krizmanika dostavio poseban link (kojeg možete danas na roditeljskom sastanku uzeti) preko kojeg se može poslije Svete krizme, kod samog fotografa, izabrati i naručiti fotografije, koje vam se sviđaju.                     Tel. gosp. Nedića glasi: 0152 04209963

Posebna napomena: Ako bilo koji krizmanik ili krizmanica dobije povišenu temperaturu ili prehladu, nije obavezno doći u tom stanju na vjeronauk, ili ne daj Bože da su radi zaraze Covida 19 u karanteni na dan slavlja Svete krizme. Ako bude potrebno za njih ćemo Svetu krizmu naknadno slaviti na jednoj od župskih nedjeljnih svetih misa.                                                                                                                        Napomena: Za sve roditelje krizmanika, koji se nisu kod dolaska u Njemačku prijavili kao katolici, ili su se radi crkvenog poreza ili bilo kojeg drugog razloga ispisali iz Katoličke Crkve, bez prethodne prijave ili ponovnog povratka u Crkvu, na žalost, dijete se po odredbi zakonika Katoličke Crkve ne može pripustiti na Svetu krizmu. Isto vrijedi i za kumove, takvi ne mogu biti kumovi na krizmi. Kumovi ne mogu biti ni oni koji su samo civilno vjenčani, tj. koji u braku žive bez sakramenta Svete ženidbe!

Budete li imali nekih dodatnih pitanja ili nejasnoća u svezi vjeronauka i slavlja  Svete krizme, slobodno se javite e-mailom na našu župu: info@hkz-muenche.de ili telefonski  na broj naše župe: 089 179 581-0                                                                                                                                      

Poštovani roditelji, drage krizmanice i krizmanici, nadamo se da će i ovogodišnje slavlje Svete krizme u našoj župi, iako uz ovo novo produljenje epidemioloških mjera ograničenja, biti dostojanstveno pripremljeno i na radost naših krizmanika svečano proslavljeno. Živeći u toj nadi na sve naše krizmanice i krizmanike te njihove roditelje zazivamo Božji blagoslov, uz zagovor Blaženog Alojzija Stepinca, našeg nebeskog zaštitnika.

Vaši fratri s časnim sestrama i pastoralnim djelatnicima                                                                      fra Petar Klapež, župnik