Poštovani roditelji, dragi prvopričesnici!                                                                         

Uz podatke koje ste za vašu djecu kod upisa na vjeronauk dali, za djecu koja nisu krštena u našoj župi u Münchenu potreban je originalni krsni list ili potvrda o primljenom sakramentu Krštenja.Krsni list trebate tražiti u župi gdje je Vaše dijete bilo kršteno. Bez krsnog lista ne moguće je primiti sakramente Ispovijedi i Pričesti. Stoga vas molimo, ako to već niste učinili, da nam što prije dostavite krsni list ili potvrdu o krštenju vašeg djeteta.                                                                              .                                            

Svi prvopričesnici, koji su kršteni u našoj župi ovdje u Münchenu, ne trebaju donositi krsni list, jer su u našoj župi sva ta djeca o krštenju već protokolirana. 

Kako van  je već poznato s obzirom na produljenje epidemioloških mjera radi pandemije COVID-a 19 za sve naše prvopričesnike vjeronauk održavamo, po određenim epidemiološkim propisima, svakog petka i subote u crkvi sv. Pavla po slijedećem rasporedu:

RASPORED VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE:

Prva i druga skupina prvopričesnika petkom u crkvi sv. Pavla u 15.30 do 16.15 sati.

Treća i četvrta skupina prvopričesnika subotom u Crkvi sv. Pavla u 10.00 do 10.45 sati.                                                                                                                                     Posebno vas roditelje  potičemo da s djecom zajednički dolazite na nedjeljne svete mise. To je uz vjeronauk vrlo važan dio vaše pripreme za primanje sakramenata Svete Ispovijedi i Pričesti. 

PRVA SVETA ISPOVIJED ZA NAŠE PRVORIČESNIKE:

Za prvu skupinu prvopričesnika Prvu sv. ispovijed imat ćemo u petak, 18. 06. 2021. u crkvi sv. Pavla u 15.00 sati, a za drugu skupinu u petak, 18. 06. 2021. u crkvi sv. Pavla u 16.00 sati.

Za treću skupinu prvopričesnika Prvu svetu ispovijed imat ćemo u                          petak, 25. 06. 2021. u crkvi sv. Pavla u 15.00 sati, a za četvrtu skupinu prvopričesnika u petak, 25. 06. 2021. u crkvi sv. Pavla u 16.00 sati.

SLAVLJE PRVE SVETE PRIČESTI PO SKUPINAMA:

Prva skupina prvopričesnika u subotu, 19. 06. 2021. u crkvi sv. Pavla u 10.00 sati.

Druga skupina prvopričesnika u subotu, 19. 06. 2021. u crkvi sv. Pavla u 12.00 sati.

Treća skupina prvopričesnika u subotu, 26. 06. 2021. u crkvi sv. Pavla u 10.00 sati.

Četvrta skupina prvopričesnika u subotu, 26. 06. 2021. u crkvi sv. Pavla u 12.00 sati. Molimo sve roditelje da sva djeca budu u crkvi pola sata prije početka svete Mise!

Na slavlju Prve svete Pričesti sva djeca djevojčice i dječaci biti će odjeveni u bijeloj haljini, koju će dobiti na vjeronauku u petak, 14. 05. i u subotu, 15.05. 2021.

Svi prvopričesnici na dan slavlja će dobiti Prvopričesničku svijeću, koje će predstavnici roditelja za vrijeme svete Mise upaliti prije krsnih obećanja. Poslije svete Mise prvopričesnici će uzeti svoju svijeću i ponijeti je sa sobom te je upaliti na svom  obiteljskom slavlju.

Na završetku svete Mise svi prvopričesnici će dobiti prigodni molitvenik s Gospinom krunicom i Uspomenu  Prve svete Pričesti. 

Kao i prošle godine za slavlje Prve svete Pričesti za sve četiri skupine prvopričesnika imat ćemo profesionalnog snimatelja i fotografa. Stoga molimo sve druge sudionike da za vrijeme slavlja Prve svete Pričesti ne snimaju niti fotografiraju.  

Tjedan dana poslije Prve svete Pričesti svi prvopričesnici će u Hrvatskom centru- Schwanthalerstr. 96 moći podići DVD sa snimkom Prve svet Pričesti po skupinama.

Fotograf gosp. Željko Nedić je za svaku skupinu prvopričesnika dostavio poseban link (kojeg možete danas na roditeljskom sastanku uzeti) preko kojeg se može izabrati i naručiti fotografije sa slavlja Prve svete Pričesti. Tel. gosp. Nedića glasi: 0152 04209963

Posebna napomena: Ako vaše dijete dobije povišenu temperaturu ili prehladu, nije obavezno doći u tom stanju na vjeronauk, ili ne daj Bože da je radi zaraze Covida 19 u karanteni na dan slavlja Prve svete pričesti. Za to dijete ćemo Prvu svetu pričest. naknadno slaviti na jednoj od župskih nedjeljnih svetih Misa. 

Napomena: Za sve roditelje prvopričesnika koji se nisu kod dolaska u Njemačku prijavili kao katolici ili su se radi crkvenog poreza ili bilo kojeg drugog razloga ispisali iz Katoličke Crkve, bez prethodne prijave ili ponovnog povratka u Crkvu, na žalost, dijete se po odredbi zakonika Katoličke Crkve ne može pripustiti na Prvu svetu Pričest.                           

Budete li imali nekih dodatnih pitanja ili nejasnoća u svezi vjeronauka i slavlja Prve svete Pričesti, slobodno se javite e-mailom na našu župu: info@hkz-muenche.de ili telefonski  na broj naše župe: 089 179 581-0                                                                                                                                      

Poštovani roditelji, dragi naši prvopričesnici, nadamo se da će i ovogodišnje slavlje Prve svete Pričesti u našoj župi, uz ovo novo produljenje epidemioloških mjera ograničenja, biti dostojanstveno pripremljeno i na radost naših prvopričesnika svečano proslavljeno. Živeći u toj nadi na sve naše prvopričesnike i njihove obitelji  zazivamo Božji blagoslov, uz zagovor Blaženog Alojzija Stepinca, našeg nebeskog zaštitnika.

Vaši fratri s časnim sestrama i pastoralnim djelatnicima                                                                      fra Petar Klapež, župnik