Nedjeljni raspored svetih misa od Uskrsa do ljetnih ferija 2021. u našoj župi po produženim epidemiološkim ograničenjima slavimo po slijedećem rasporedu:

U crkvi SV. PAVLA u 9.00, 12.30, 15.30 i 17.00 sati, St. Pauls-Platz 10;  80336 München

U PASINGU U Maria Schutz crkvi u 11.30 i 13.00 sati, Bäckerstr. 21;                    81241 München

U crkvi SV. GABRIELA u 12.00 i 13.30 sati, Versaillerstr. 20;                                 81677 München

U crkvi SV. MICHAELA u 12.30 i 13.45  sati, Neuhauserstr. 6;                                80331 München

St. Michael crkvi u POINGU u 10.30 Schulstr.36, 85586 Poing sati  i u crkvi P. Rupert Mayer u 12.30 sati 

RASPORED SVETIH MISA SUBOTOM                       

Subotom svete Mise – Vorabendmesse slavimo:

-U GERETSRIEDU u crkvi Maria Hilf u 17.00 sati, Johann-Seb. Bach Str. 2; 82538 Geretsried

-U crkvi SV. PAVLA u 18.00 sati St. Pauls-Platz 10, 80336 München

RASPORED SVETIH MISA RADNIM DANOM   

Svete Mise radnim danom u crkvi  SVETOG PAVLA St. Pauls-Platz 10, 80336 München slavimo po slijedećem rasporedu:  

Ponedjeljkom u 18.30 sati  

Utorkom u 16.30 sati  sv. misa i pobožnost na čast 13. utoraka sv. Anti Padovanskom  

Srijedom u 18.30 sati i poslije svete mise klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom

Četvrtkom u 18.30 sati sv. misa na njemačkom       

Petkom u 18.30 sat

SVETA ISPOVIJED U NAŠOJ ŽUPI

Mogućnost za svetu ispovijed u našoj župi imamo ponedjeljkom, srijedom,  petkom, i subotom pola sata prije svete mise tj. od 18.00 sati, a utorkom u 16.00 sati u crkvi Svetog Pavla, St. Pauls-Platz 10, 80336 München

SAKRAMENAT SVETOG KRŠTENJA

Sakramenat svetog krštenja slavimo svake subote po dogovoru s roditeljima u našoj kapeli Blaženog Alojzija Stepinca Schwanthalerstr 96; 80338München

Dragi vjernici naše župe! 

Pandemija corona virusa već nas više od godinu dana zaokuplja. Suzbijanje bolesti COVIDA-19 ograničilo nas je u vršenju temeljnih obreda naše vjere. To se na poseban način osjeća u našim liturgijskim slavljima. Uz sve mjere predostrožnosti zahvalni smo Bogu što možemo slaviti svete mise uz sudjelovanje naših vjernika. No ovo još nisu redoviti uvjeti. Svima nam je poznato koje opasnosti prijete starijim osobama i onima koji, možda i bez vlastitog znanja, nose u sebi razne prethodne bolesti. Zbog svih njih moramo i dalje biti oprezni i pružati im zaštitu. Pridržavajući se određeni mjera opasnost od zaraze u crkvama gdje slavimo svete mise želimo po mogućnosti svesti na najmanju moguću mjeru. 

Stoga i dalje kod provedbe svih određenih mjera u našoj župi računamo na oprez svih naših vjernika da zaštite sebe i sve druge!

Dragi vjernici, naše nastojanje da i u ovim posebnim okolnostima budemo s vama povezani, ta stvarnost nas sve skupa vodi do novoga daha; do novog zahtjeva poniznosti i odvažnosti, odgovornosti i ljubavi. Važno je zapaziti da ti novi pomaci u svojoj biti nisu vezani samo uz obred, nego su novi poticaji za naš rast u vjeri.

I u ovom vremenu kušnje znajmo da nam Duh Sveti, »sjaj blaženoga svjetla i sjaj u srcu svoga puka«, uvijek daruje novu snagu, ako svoj život obnavljamo pouzdanjem u Gospodina po primjeru vjere i vjernosti Blažene Djevice Marije i našega nebeskog zaštitnika blaženoga Alojzija Stepinca, zagovornika kojemu se ne prestajemo utjecati.
Svima vam Gospodin podario svjetlo, snagu i mir!                                                    Pozdravljaju vas i blagoslivljaju vaši fratri i časne sestre s pastoralnim suradnicima                                                                                    

 München, 17. 04.2021.                                                  

Fra Petar Klapež, župnik