Župnik fra Petar Klapež uputio je u subotu 17. travnja roditeljima prvopričesnika i krizmanika, kao i svim vjernicima župe obavijesti, vezano uz službenu odluku nadbiskupije München-Freising, o produljenju epidemioloških mjera za slavlja Prve svete Pričesti i Krizme. Obavijesti župnika u cijelosti glase:

Dragi Roditelji naših prvopričesnika i krizmanika, poštovani vjernici naše župe!

Na  novu odluku produženja epidemioloških mjera nismo mogli utjecati, zato o njoj možemo misliti i ovo i ono, ali smo se svih donesenih odredbi, kao i svi drugi građani ovoga društva, dužni pridržavati u svim situacijama, pa i u onima koja se odnose na sva naša liturgijska okupljanja i misna slavlja. Polazeći od ovoga, naša misna slavlja do daljnjega slavimo po određenim epidemiološkim mjerama i propisima naše Nadbiskupije.

 Kako bi što više vjernika moglo sudjelovati na taj način na sv. misama, u našoj župi od samog početka epidemije slavimo svake nedjelje u crkvama po dvije svete mise i to jednu za drugom. 

Živimo u  nadi da će svi naši vjernici i dalje ovo vrijeme iskušenja svojim naporima i žrtvom  pomoći u borbi protiv širenja zaraze COVID-19.

Uz navedena ograničenja u našoj nadbiskupiji München-Freising donesena je odluka o prilagodbi podjele sakramenata Prve svete pričesti i Krizme.  

Budući da je riječ o izvanrednoj situaciji, u skladu s crkvenim zakonom – kan. 884, §  Kardinal Reinhard Marx nadbiskup München-Freising ovlastio je i ove godine župnike da sakrament sv. Krizme u svojim župama mogu podijeliti osobno. 

Prema našem utvrđenom župskom rasporedu slavlje Prve svete Pričesti trebali smo slaviti, 19. 06. 2021, a Krizme, 24.07. 2021. No radi produljenih ograničenja, radi pandemije corona virusa, slavlja Prve svete Pričesti i Krizme ćemo slaviti, ovisno o epidemiološkim okolnostima, radi velikog broja naših prvopričesnika i krizmanika i ove godine u četiri skupine po slijedećem rasporedu:

SLAVLJE PRVE SVETE PRIČESTI

Slavlje Prve svete pričesti po skupinama slavit ćemo po slijedećem rasporedu:

Prva skupina u subotu 19.06. 2021. crkvi sv. Pavla u 10.00 sati 

Druga skupina u subotu 19.06. 2021. crkvi sv. Pavla u 12.00 sati 

Treća skupina u subotu 26. 06. 2021. u crkvi sv. Pavla u 10.00 sati

Četvrta skupina u subotu, 26.06. 2021 u crkvi sv. Pavla u 12.00 sati

SLAVLJE SVETE KRIZME

Slavlje Svete krizme po skupinama slavit ćemo po slijedećem rasporedu:

Prva skupina u subotu 17.07. 2021. crkvi sv. Pavla u 10.00 sati 

Druga skupina u subotu 17.07. 2021. crkvi sv. Pavla u 12.00 sati 

Treća skupina u subotu 24. 07. 2021. u crkvi sv. Pavla u 10.00 sati

Četvrta skupina u subotu, 24.07. 2021 u crkvi sv. Pavla u 12.00 sati

Dragi roditelji naših prvopričesnika i krizmanika, živimo u nadi  da ćemo i ovo novo produljenje epidemioloških mjera ograničenja shvatiti kao žrtvu koju prinosimo Bogu uz našu molitvu Uskrslom Gospodinu s nakanom za potpuni prestanak ove duge i neizvjesne pandemije. 

Na sve obitelji naših prvopričesnika i krizmanika, kao i na sve naše vjernike  zazivamo Božji blagoslov, uz zagovor Blaženog Alojzija Stepinca, našeg nebeskog zaštitnika.

Vaši fratri s časnim sestrama i pastoralnim djelatnicima

München, 17. 04. 2021.

Fra Petar Klapež, župnik