Na završetku prikupljanja pomoći od potresa porušenoj Banovini, župnik Hrvatske Katoličke Župe München fra Petar Klapež uputio je pismo zahvale vjernicima, i svima koji su osobno, posredstvom župe ili Hrvatskog caritasa, sudjelovali u akciji pomoći pogođenima od stravičnog potresa.  

Draga braćo i sestre!, cijenjeni donatori!

Snažan potres koji je pogodio središnji dio Hrvatske, velik dio Sisačke biskupije, potaknuo je mnoge ljude u Domovini i diljem svijeta da, pojedinačno i organizirano, iskažu konkretnu solidarnost s tolikima koji su u jednom trenutku ostali na ulici, bez ičega: od svagdanjega kruha i ruha do postelje, toplog stana ili kuće.

I vjernici Hrvatske katoličke župe München, uz zajedničku molitvu za nastradale, odmah nakon potresa su započeli s prikupljanjem materijalne pomoći  Odmah treći dan nakon potresa iz Hrvatskog doma Blaženog Alojzija Stepinca u Münchenu, upućeno je sedam kombija transportera sakupljene hrane i higijenskih potrepština prema razrušenom području. 

Župskim apelom, uz naše svakidašnje molitve i prikupljena materijalna sredstva, odlučili smo se iza prikupljanje financijske pomoći za stradale na području Banovine – Sisačke biskupije.

Radi toga smo odmah objavili i donatorski broj Hrvatskog caritasa, koji je još uvijek aktivan, kao i pod-računa naše župe – Spende konto na koji se još uvijek mogu izvršiti pojedinačne uplate. 

Kroz nepuni mjesec dana nakon potresa, u zahvalnosti Bogu što je potaknuo tolika srca na aktivno suosjećanje s ljudima u nevolji, iskazujemo dužnu ljudsku i kršćansku zahvalnost svima koji su se nesebično uključili u ovu plemenitu akciju.

Stoga, prije svega zahvaljujemo svim našim vjernicima na ustrajnoj molitvi, kao i svim donatorima za materijalnu solidarnost, koju su iskazali u ovoj ljudskoj nedaći najpotrebnijim. Velika hvala i svima onima koji su mimo crkvenih milodara dali svoj prinos fratrima ili ga izravno donijeli u naš Hrvatski dom – župski ured, ili  izravno uplatili na žiro račun Hrvatskog Karitasa, koji smo objavili na portalu naše župne stranice.

U isto vrijeme želimo zazvati Božji blagoslov i Gospin zagovor i na sve one koji su pojedinačno ili udruženo, i mimo ove plemenite akcije koju je vodila naša Župa, uputili svoj dar potrebnima.  

Medijski pokrovitelji naše župe za ovu humanitarnu akciju su: portal hrvatske dijaspore – Fenix-magazin i portal hrvatske inozemne pastve – Živa Zajednica. 

Radi poštivanja transparentnosti ovdje donosimo potpuni iznos koji smo kao župa prikupili od naših vjernika, tako i onih koji su izvršili pojedinačne uplate preko pod-računa naše župe – Spende konta. 

DAROVATELJI                                                                            IZNOS U €UR 

Sakupljeni prinos u Hrtvatskom Domu i poslije svetih 

Misa na drugu Božićnu nedjelju                                                     28.400 

Pojedinačne uplate  na naš Spende konto                                      40.713,93

Ukupan iznos                                                                                    69.113,93

Potpuni taj iznos u petak, 22. 01. 2021. naša je župa uz potpis nadbiskupije München Freising uplatila  na devizni broj računa Sisačke biskupije s naznakom za pogođene od potresa! 

Naknadne uplate, koje još uvijek stižu na Spende konto naše župe iznosi  2.555 eura.  Sva nova sakupljena novčana sredstva  uputit ćemo istim putem Sisačkoj biskupiji s naznakom za pogođene od potresa! 

SPENDE KONTO HRVATSKE KATOLIČKE ŽUPE MÜNCHEN GLASI:

Liga Bank eG, Fil. München
Erzd. München-Fr. w/Kroat.K.Gem. München

DE94 7509 0300 0002 0202 03
BIC: GENODEF1M05

Potičemo sve naše vjernike da i dalje imate srca, kako za ovu nevolju, tako i za sve potrebe, koje će nam ovo čudno vrijeme donositi.

Bog ljubavi, bogat dobrotom i milosrđem, dobrostivo uzvratio svim našim vjernicima kao i svim ljudima dobre volje, koji su imali srca za potrebite, molitveno od pobožna zaziva i do usrdne molitve, te materijalno, poput udovičina novčića ili poveće svote i materijalne vrijednosti.

 Svima u ime tolikih potrebitih mi vaši fratri, s časnim sestrama i župnim djelatnicima, zajedno sa sisačkim biskupom  mons. Vladom Košićem izražavamo veliku zahvalnost i uključujemo vas sve skupa u naše molitve.

fra Petar Klapež, župnik

ZAHVALA SISAČKE BISKUPIJE VJERNICIMA HKŽ MÜNCHEN  

Sisak, 02. 02. 2021.                                                                                                  

Poštovani fra Petre,

Zahvaljujem na velikoj donaciji Vaše župe  od 69.113,93 eura, koja je uredno  stigla na naš konto. Lijepi je to znak zajedništva i pomoći potrebnima koji su stradali u teškom potresu, koji nas je pogodio. Pozdravite svoje vjernike i prenesite im moju zahvalnost i pozdrave! Neka Vam Gospodin uzvrati svojim velikodušnim darovima”                                                                   +Vlado Košić, biskup sisački