Uzoriti gosp. Kardinale Reinhard Marx!

Dirljive slike potresa razorenih gradova i sela na širem području hrvatskih gradova Siska, Gline i Petrinje, koje ovih dana  gleda cijeli svijet, nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Razrušene kuće te ljudi u nevolji izazvali su hitru spremnost u pružanju pomoći diljem Hrvatske i svijeta. Čovjek je progovorio u ljudima! Božić je oživio u ljudima koji su hitro krenuli pomagati na prostorima stradavanja i u svakome čovjeku koji je ponukan pomoći ljudima u potrebi. Od ranih jutarnjih sati, u srijedu, 30. prosinca dan nakon potresa, naša kapela bl. Alojzija Stepinca  pretvorena je u sabirno skupljanje pomoći pogođenima u potresu. Vjernici naše župe  non – stop su donosili potrebne namirnice, higijenske artikle i deke za postradale, kao i novčanu pomoć koju smo uplatili na „Spendekonto“ naše župe. Mnogi su od njih i sami prošli kalvariju Domovinskog rata, pa su znali  što je tim ljudima u nesreći najpotrebnije. Sve koji su donosili u srijedu hranu u našu kapelu zadivila je angažiranost naših mladih volontera, koji su sve pristigle artikle sortirali, pakirali i tijekom dana sve spremili u sedam kombija transportera s dvije prikolice, koji su te iste večeri od našeg Hrvatskog Doma krenuli prema razorenom Sisku, Glini  i Petrinji. 

Neka njihov trud i dobrovoljni i darovi  svih darovatelja donesu bar malo radosti na lica stradalih u ovom teškom potresu.                                                                                                               U ovim teškim životnim trenucima ponovno se na djelu pokazala solidarnost s najpotrebnijima. Ljudskim licem pomažemo Bogu da Bog pomogne nama! Sućut obiteljima koje su izgubile svoje članove pokreće nas da im budemo blizu na način da im pomognemo u okvirima svojih mogućnosti. Putem pomoći , a pomoć će trebati i narednih mjeseci, pomažemo potrebnima i izgrađujemo čovjeka u sebi. Nažalost, materijalne i psihičke posljedice će se mjesecima uklanjati.

Stoga smo na portalu naše župe objavili i poseban broj računa- „Spendekonto“ naše župe na koji se mogu uplatiti novčani prilozi s naznakom za pogođene od potresa. 

Za sve donacije preko našeg  župnog računa -„Spendekonto“ molimo našu Nadbiskupiju da nam omogući izdati  potvrdu novčanog primitka – „Spendenbescheinigung“ svim darovateljima koji to zatraže.

Uzoriti gospodine Kardinale  molim Vas u ime svih potrebnih koji su pogođeni  razornim potresom  da uz naše sakupljene novčane priloge koji se još uvijek uplaćuju na podračun naše župe – Spendekonto   omogućite da i s našeg Župnog  žiro računa izdvojimo, po Vašoj odluci određen novčani prilog, kojeg ćemo zajedno sa cjeloukupnim iznosom donirati caritasu potresom pogođene Sisačke biskupije.    

Za svako Vaše nastojanje i žrtvu koju ugrađujete u našu Nadbiskupiju neka  Vam Novorođeni Isus da snage i milosti.

S vjerom u Novorođenog Boga Isusa Krista  ostanimo ljudi na koje se i Bog i čovjek mogu uvijek osloniti!

Vaš u Kristu odani 

P. Petar Klapež, Leiter der Gemeinde 

SPENDE KONTO HRVATSKE KATOLIČKE ŽUPE MÜNCHEN KOJI GLASI:

Liga Bank eG, Fil. München
Erzd. München-Fr. w/Kroat.K.Gem. München
DE94 7509 0300 0002 0202 03
BIC: GENODEF1M05