1. Danas je Druga nedjelja po Božiću. Svete Mise po rasporedu kao i svake nedjelje.2. Za nadolazeće svete mise Božićnih blagdana, kao i za nedjeljne svete mise, radi mjera predostrižnosti i zaraze od COVID-A 19, prijave za svete mise imamo na samon ulazu u crkve.3. U srijedu je blagdan Bogojavljenja – Sveta tri Kralja. Nedjeljni je raspored svetih misa. Na sveta Tri kralja imat ćemo blagoslov vode i soli (ponesitesa sobom vodu i sol) iobaviti ćemo zajednički blagoslov naših našihobitelji, jer radi pandemije ove godine ne možemo posjetiti naše obitelji iobaviti tradicionalni blagoslov naših obitelji.4. Subotom svetu Misu slavimo u Geretsriedu u 16.00 sati i u crkvi sv. Pavla u 18.00 sati5. U nedjelju je blagdan Krštenja Gospodinova, redoviti je nedjeljni rasporedsvetih misa.6. Molimo sve naše vjernike da se i dalje pridržavaju određenih mjera radi ove pandemije, jer se zaraza od virusa još uvijek povećava.7. Na izlaznim vratima crkve možete uzeti nove jednolisne i 12-lisnekatoličke kalendare za iduću godinu. (Ponijeti župski listić i kalendare).8. Dragi vjernici naše župe, braćo i sestre u Novorođenom Isusu Kristu!               Dirljive slike potresa razorenih gradova i sela na širem  području Siska i Petrinje, kojeovih dana gleda cijeli svijet, nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Razrušene kuće i ljudi u nevolji izazvali su hitru spremnost u pružanju pomoći diljem Hrvatske i svijeta. Čovjek je progovorio u ljudima! Božić je oživio u ljudima koji su hitro krenuli pomagati na prostorima stradavanja i u svakome čovjeku koji je ponukan pomoći ljudima u potrebi.                                       Od ranih jutarnjih sati, u srijedu, 30. prosinca dan nakon potresa, naša kapela bl. Alojzija Stepinca   pretvorena je u sabirno skupljanje pomoći pogođenima u potresu. Vjernici naše župe  non stop su donosili potrebne namirnice, higijenske artikle i deke za postradale. Mnogi su od njih i sami prošli kalvariju Domovinskog rata, pa su znali  što je tim ljudima u nesreći najpotrebnije.                                                                                                                      Sve koji su donosili u srijedu hranu u našu kapelu zadivila je angažiranost našihmladih volontera, koji su sve pristigle artikle sortirali, pakirali i tijekom dana sve spremili u pet kombija transportera s dvije prikolice, koji su te iste večeri od našeg Hrvatskog Doma krenuli prema razorenom Sisku iPetrinji.

Neka njihov trud i vaši dobrovoljn i darovi  donesu bar malo radosti na lica stradalih u ovom teškom potresu.                                                                                                               U ovim teškim životnim trenucima ponovno se na djelu pokazala solidarnost s najpotrebnijima. Ljudskim licem pomažemo Bogu da Bog pomogne nama! Sućut obiteljima koje su izgubile svoje članove pokreće nas da im budemo blizu na način da im pomognemo u okvirima svojih mogućnosti. Putem pomoći – a pomoć će trebati i narednih mjeseci – pomažemo potrebnima i izgrađujemo čovjeka u sebi. I materijalne i psihičke posljedice će se, nažalost, mjesecima uklanjati”.

Stoga smo na portalu naše župobjavili i Spenede konto naše župe  na koji se mogu  uplatiti novčani prilozi s naznakom za pogođene od potresa. Za sve donacije preko našeg Spende konta moći će se dobiti i Spende Quitung. 

Danas na svim svetim misama molim za sve pogođene i nastradale u ovom stravičnom potresu, a na izlazu iz crkava sakupljamo novčane priloge, koji su   namijenjeni za pogođene u potresu. 

S vjerom u Novorođenog Boga Isusa Krista  ostanimo ljudi na koje se i Bog i čovjek mogu uvijek osloniti!9. Statistiku naše župe od prošle godine objavit ćemo u obavijestima na Sveta Tri Kralja. 10. Svima vama, vašima kod koće, a na poseban način vašim starijima i bolesnima želimo sretnu i blagoslovljenu Novu 2021. godinu