Posljedice razornog potresa u Petrinji i okolici

Draga braćo i sestre!

Razoran potres koji je 28. i 29. prosinca 2020.  pogodio Petrinju, Sisak i okolna mjesta odnio je ljudske živote, a mnoge ozlijedio te za sobom ostavio ruševine, strah i neizvjesnost. U godini koja našu Domovinu i na samom kraju, i kao pojedince, i kao društvo u cjelini, stavlja na kušnje, još jednom se nalazimo u situaciji kada je najvažnije pružiti podršku, posvjedočiti solidarnost i konkretno pomoći. 

Stoga, pozivamo sve vjernike naše župe, kao i sve ljude dobre volje, da uz pomoć Hrvatskog Caritas pomognemo i u ovoj zahtjevnoj i teškoj životnoj situaciji te se svojom pomoću iskažemo kroz djelatnu ljubav i solidarnost sa stradalnicima u Petrinji, Sisku i okolici. Na taj način pridružujemo se  svima koji su već dosad velikodušno ponudili stavili sebe, svoje smještajne mogućnosti i materijalna dobra na raspolaganje svim nastradalima.

Novčana sredstva putem Hrvatskog Caritasa stradalima na potresom pogođenom području može se uplatiti na broj računa koji glasi:

  • Hrvatski Caritas, Ksaverska cesta 12a, Zagreb, kod PBZ (Privredna banka Zagreb);

IBAN: HR0523400091100080340, poziv na broj 12-20.

Za uplate iz inozemstva SWIFT/BIC: PBZGHR2X.
Donacijski telefon Hrvatskog Caritasa: 060 9010 (6,25kn, PDV uključen)

ILI NA SPENDE KONTO HRVATSKE KATOLIČKE ŽUPE MÜNCHEN KOJI GLASI:

Liga Bank eG, Fil. München
Erzd. München-Fr. w/Kroat.K.Gem. München

DE94 7509 0300 0002 0202 03
BIC: GENODEF1M05

U nedjelju, 02.01. 2021. na svim svetim misama molit ćemo za sve stradale od potresa, a poslije svetih Misa na izlaznim vratima crkava sakupljat ćemo novčani prilog za stradale od potresa. Za svaku vašu  pomoć u ime svih stradalih od potresa unaprijed se od srca zahvaljujemo

Vaši fratri s časnim sestrama i pastoralnim djelatnicima naše župe 

fra Petar Klapež, župnik