SLAVLJE PRVE SV. PRIČESTI U HKŽ MÜNCHEN U POSEBNIM OKOLNOSTIMA PROSLAVILO 154 DJECE
 Izvanredno stanje u kojem se još uvijek nalazimo zbog ugroze korona virusom i zbog velikog broja naših prvopričesnika razlogom je što se slavlje Prve svete  Pričesti ove godine u našoj župi slavilo u četiri skupine. Uz pomoć naše nadbiskupije tražili smo  nove mogućnosti, kako bi naši vjernici usred nesigurnosti po sakramentima bili dionici Božje snage i utjehe. Uža  priprema prvopričesnika, zauzetošću naših vjeroučitelja, organizirana je odmah s početkom nove školske godine.   Slavlje Prve Svete Pričesti proslavljeno je, uz određene propise, u četiri skupine i to po slijedećem rasporedu:   Prva skupina u crkvi svetog Pavla u subotu, 26.09. u 10.00 sati                                                                      Druga skupina u crkvi svetog Pavla u subotu, 26.09. u 12.00 sati                                                       Treća skupina u crkvi svetog Pavla u subotu, 03.10. u 10.00 sati                                                          Četvrta skupina u crkvi svetog Pavla u subotu, 03.10. u 12.00 sati U sve četiri skupine u crkvi Sv. Pavla u Münchenu, pristupilo je stolu Gospodnjem 154 dječaka i djevojčica koji su po prvi put primili Tijelo Kristovo. Ovom broju prvopričesnika naše župe treba pridodati i 10-ak djece koja su se u našoj župi pripremala, a Prvu Pričest su primila su u Domovini Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Misno slavlje predvodio je župnik fra Petar Klapež, a uz koncelebraciju svećenika naše župe. Djecu su za slavlje Prve svete Pričesti kroz proteklu vjeronaučnu godinu pripremali   vjeroučitelji: s. Viktorija Vukančić i fra Petar Klapež, a prvopričesnike iz Poinga pastoralna suradnica Ana Marija Andrijević. Pjevanje je uvježbala s. Nikolina Bilić, koja je ujedno izradila i prvopričesničke svijeće kao i  uređenje crkve za prvopričesničko slavlje za sve četiri skupine. U propovijedi fra Petar je istaknuo: “kako će ovogodišnje  Prvopričesničko slavlje u današnjim okolnostima ostati zapisano po svojim posebnostima, po kojima je cijeli svijet zatečen pandemijom korona virusa. Prije svega posebnost je što se ovogodišnje slavlje Prve svete Pričesti odvija samo u ograničenom broju sudionika i to u ozračju obitelji po kojem je najsličnije izvoru spomena Isusove Posljednje Večere, u kojem nam je Isus samo s dvanaestoricom svojih učenika predao u kruhu svoje Tijelo i u vinu svoju Predragocijenu Krv za duhovnu hranu i piće, kojeg ćete vi,  dragi prvopričesnici, danas po prvi puta s nama blagovati.  Svoje učenik Isus je za taj Spomen čin pripremao pune tri godine. Za današnje slavlje Prve sveta Pričest vi ste se cijelu godinu pripremali u posebnim okolnostima u neizvjesnostima kada će biti slavlje, na koji način će se organizirati tko će sve moći sudjelovati i sl..  Uz sve ove i druge posebnosti mi pristupamo Sv. Pričesti, a osobito svečano Prvoj Sv. Pričesti, jer se želimo ispuniti Isusom Kristom koji nas svojim Tijelom hrani. On je jedini izvor za život našega srca. Kada se tako sjedinimo s Kristom, bez obzira na okolnosti, tada to jedinstvo postaje radosno zajedništvo koje se onda daruje drugima. Mi postajemo više jedno sa svojim roditeljima, braćom i sestrama, djedovima i bakama, sa svima koji su oko nas.  Isto tako ulazimo u zajedništvo naše župske zajednice, jer smo se svi zajedno pripremali za ovaj događaj, a preko ovog  slavlja u kojem primate Isusa u bijeloj posvećenoj hostiji poslani ste gdje god idete biti radosni djelitelji dobra koje vam Isus daruje.   U ozračju slavlja Prve svete Pričesti u ovim posebnim životnim (ne)prilikama, srca i pogleda usmjerena prema našoj Nebeskoj Majci, Odvjetnici i Kraljici, molimo da nas sve preporođene u Kristu, a naročito naše prvopričesnike, čuva i vodi Njezina blizina te zagovara blaženi Alojzije Stepinac naš nebeski zaštitnik, da bismo i mi bili zalog preporoda i obnove Crkve na radost naših prvopričesnika i svih vjernika naše župske zajednice, zaključio je župnik fra Petar. Prvopričesnici su sudjelovali u misnom slavlju čitajući i  pjevajući. Na kraju misnog slavlja župnik je posebno zahvalio vjeroučiteljicama naših prvopričesnika s. Viktoriji i Anamariji  koje su u ovim posebnim okolnostima kroz cijelu prošlu vjeronaučnu godinu, uz prekide, pripremale prvopričesnike za današnje slavlje. Nakon toga je čestitao roditeljima prvopričesnika, zamolivši ih da ih i dalje odgajaju u vjeri. Prvopričesnicima je uz čestitku  posebno zaželio da im u buduće na svim svetim misama primanje Tijela Kristova bude na radost kao i u ovo-današnjem slavlju. Posebno ih je pozvao da se mogu uključiti u pjevanje, sviranje i ministriranje osobito na dječjoj svetoj misi, koju svake nedjelje slavimo u našoj kapeli u 10.30 sati. Prvopričesničko slavlje skladnim pjevanjem uveličali su solisti zbora HKŽ München i mladih naše župe uz pratnju na orguljama s. Nikoline. Prvopričesničko slavlje završilo je na slavu Božju svečanim euharistijskim blagoslovom, uz kratko zajedničko fotografiranje.     München, 03, 10. 2020.  Sudionik