SLAVLJE PRVE SVETE PRIČESTI I KRIZME U NAŠOJ ŽUPI 2020.

Dragi Prvopričesnici i Krizmanici, poštovani roditelji, dragi vjernici naše Župe!

Izvanredno stanje u kojem se još uvijek nalazimo zbog ugroze korona virusom razlogom je da tražimo mogućnosti kako bi naši vjernici usred nesigurnosti i straha po sakramentima bili dionici Božje snage i utjehe. Stoga je naša nadbiskupija München Freising donijela posebne odredbu o odgodi svetih slavlja, napose Prve svete pričesti i Svete potvrde u župama gdje su ona predviđena ove godine.                                            Ona su dopuštena prestankom obustave okupljanja vjernika u crkvi od 10. svibnja ove godine, te je pitanje kako ih prilagoditi okolnostima i uvesti našu djecu i mlade vjernike u sakramentalno zajedništvo Isusa Krista i njegove Crkve. Nitko nam u ovom trenutku ne može zajamčiti da će u dogledno vrijeme, pa tako i na jesen s početkom nove školske i pastoralne godine, stanje s obzirom na zarazu biti bolje, a odgodom pristupa sakramentima djece i mladih mogli bismo dati krivo svjedočanstvo kako oni i nisu toliko važni za vjernički život. Nakon dugog savjetovanja Kardinala Reinharda Marxa s nadležnim za pastoral u našoj Nadbiskupiji u skladu s odredbama Bavarske vlade, te savjetovanja s epidemiolozima o  postojećim mogućnostima, pridržavajući se preporučenih mjera opreza, donijeli su odluku o posebnim slavljima Prve svete Pričesti i Svete Krizme u župama nadbiskupije München Freising, poštujući posebne odredbe. U sadašnjim izvanrednim okolnostima pripravljena su ona djeca i mladi za Prvu svetu Pričest i Krizmu koja su sudjelovala u na vjeronaučnim katehezama od početka ove vjeronaučne godine u našoj Župi. Pošto naša Župa ima veći broj kandidata za svete sakramente, (Prvopričesnika 160, a Krizmanika 250) radi posebnih odredbi u sadašnjim okolnostima, sveta slavlja u našoj Župi, kako sadašnje prilike dopuštaju, organizirati ćemo tako da ćemo ih podijeliti u četiri skupine i to:   

SLAVLJE PRVE SVETE PRIČESTI:

Prva skupina u crkvi Svetog Pavla u subotu, 26.09. u 10.00 sati
Druga skupina u crkvi Svetog Pavla u subotu, 26.09. u 12.00 sati
Treća skupina u crkvi Svetog Pavla u subotu, 03.10. u 10.00 sati
Četvrta skupina u crkvi Svetog Pavla u subotu, 03.10. u 12.00 sati

SLAVLJE SVETE KRIZME:

Prva skupina u crkvi Svetog Pavla u subotu, 10. 10. u 10.00 sati
Druga skupina u crkvi Svetog Pavla u subotu, 10. 10. u 12.00 sati
Treća skupina u crkvi Svetog Pavla u subotu, 24.10. u 10.00 sati
Četvrta skupina u crkvi Svetog Pavla u subotu, 24.10. u 12.00 sati

Posebnu pripremu za slavlja Prve svete Pričesti i Krizme organizirat ćemo odmah s početkom nove školske godine tj. od 14. rujna 2020.                                                                                                                              

Pozivam sve Roditelje naših prvopričesnika i krizmanika da  savjesno postupe prema navedenim odredbama u pripravi i održavanju slavlja svetih sakramenata u našoj Župi.

Dragi vjernici naše Župe! Nalazeći se pred ljetnim odmorom u ovim posebnim životnim (ne)prilikama, srca i pogleda usmjerena prema našoj Nebeskoj Majci, Odvjetnici i Kraljici, molimo da nas sve preporođene u Kristu, a naročito našu djecu i  mlade, čuva i vodi Njezina blizina te zagovara blaženi Alojzije Stepinac naš nebeski zaštitnik, da bismo i mi bili zalog preporoda i obnove Crkve i drage nam domovine Hrvatske.

Uz ugodan ljetrni odmor i blagoslov u Gospodinu.

Vaši fratri i časne sestre!
Fra Petar Klapež, župnik