Tisuću gladne djece manje!

/ Tausend hungrige Kinder weniger!

 

Zahvaljujući velikodušnim i trajnim donacijama naših župljana i volontera Marijinih obroka u Münchenu uspijevamo sponzorirati našu vlastitu školsku kuhinju, imenom “Croatia for Marys Meals – München, Germany” koja svakodvenvno hrani 993 djece u Malaviji, Africi.
/ Dank den großherzigen und dauerhaften Spenden unserer Gemeindemitglieder und Volontäre von Marys Meals schaffen wir es, unsere eigene Schulküche zu sponsorieren, die den Namen “Croatia for Marys Meals – München, Germany” trägt und täglich 993 Kinder in Malawi, Afrika ernährt.

 

Marijini obroci (Marys Meals) su karitativna i humanitarna organizacija, koja u međuvremenu širom svijeta hrani preko 1,6 miljuna školske djece dnevno. Sa samo 132 Kuna (18,30€) jedno dijete prima tijekom cijele školske godine jedan dnevni obrok! 93% svih donacija ide izravno u hranu, a samo 7% u organizaciju. Vizija Marijinih obroka je da svako dijete u svome mjestu obrazovanja primi jedan dnevni obrok, tako da niti jedno dijete više ne umire od gladi te da se dugoročno razbije začarani krug siromaštva kroz školovanje i obrazovanje.
/ Marys Meals ist eine karitative und humanitäre Hilfsorganisation, die mittlerweile weltweit über 1,6 Millionen Schulkinder täglich ernährt. Mit nur 18,30€ bekommt ein Kind ein ganzes Jahr lang in der Schule eine Mahlzeit täglich. 93% der Spenden gehen direkt in die Ernährung, und nur 7% in die Organisation. Die Vision von Marys Meals ist, dass jedes Kind auf der Welt mindestens eine tägliche Mahlzeit in der Schule erhält, so dass kein Kind mehr an Hunger stirbt und der Teufelskreis der Armut durch Schule und Bildung langfristig durchbrochen wird.

 

 

Ako i Vi želite sudjelovati i sponzorirati našu školsku kuhinju onda obavezno napišite na uplatnicu kao predmet (Verwendungszweck): “Kroat. Kath. Gemeinde München”. Tada donacija ide direktno našoj školi. Ako skupimo više nego što je potrebno, onda pomoć ide drugoj djeci i drugim školama u potrebi, kako bi sve manje djece na svijetu gladovalo. Najbolje je napraviti redovitu i trajnu uplatu (Dauerauftrag), kako bi se na taj način moglo dugoročno planirati sredstva i sustavno izgraditi Marijine obroke.
/ Wenn auch Sie mitmachen und unsere Schulküche mitsponsorieren wollen, dann geben Sie einfach bei der Spende an Marys Meals unter Verwendungszweck: “Kroat. Kath. Gemeinde München” an. Dann geht die Spende direkt an unsere Schule. Falls wir mehr als nötig sammeln, geht die Hilfe dann an andere bedürftige Kinder und Schulen weiter, so dass immer weniger Kinder auf der Welt hungern. Am besten ist dafür ein regelmäßiger Dauerauftrag geeignet, da man damit langfristig planen und Marys Meals systematisch ausbauen kann.

 

Donacije se uplaćuju na sljedeći račun: / Spenden gehen an folgendes Konto:
Marys Meals
Pax-Bank eG Köln,
BIC: GENODED1PAX,
IBAN: DE42 3706 0193 4007 3750 13
Verwendungszweck: Kroat. Kath. Gemeinde München

 

 

Više o Marijinim obrocima:
www.marysmeals.hr
/ Mehr Infos über Marys Meals:
www.marysmeals.de

 

Više o našoj školi: / Mehr über unsere Schule:

https://hkz-muenchen.de/wp-content/uploads/2020/02/2019-SAS-Report-St-Joseph-Primary-School-Malawi-pdf.jpg

Za sva daljna pitanja oko naše školske kuhinje i mogučnostima pomaganja i volontiranja obratite se fra Petru Komljenoviću ili Anamariji Andrijević.
/ Für alle weiteren Fragen über unsere Schulküche und weitere Möglichkeiten zu helfen und volontieren, wenden Sie sich bitte an Pater Petar Komljenović oder Anamarija Andrijević.
Schwanthalerstr. 96/ 98
80336 München
Tel.:    089/ 179 581-0
Fax:    089/ 179 581-11
Mail:   info@hkz-muenchen.de
Web:  www.hkz-muenchen.de