blagoslov orguljaU nedjelju, 30. studenog 2014., u crkvi St. Michael, na početku euharistijskog slavlja kojeg je predvodio prof. dr. fra Ante Vučković uz koncelebraciju župnika HKŽ München, fra Borisa Čarića i vlč. Vlade Klajića, te asistenciju đakona Mate Kutleše, bio je svečani blagoslov novih orgulja. Na novim je orguljama prvi put zasvirala preludij orguljašica i voditeljica našeg mješovitog zbora u crkvi St. Michael, s. Nikolina Bilić a nakon toga započelo je euharistijsko slavlje.

Župnik je istaknuo kako su stare orgulje došle do kraja nakon mnogih popravaka te zahvalio münchenskoj nadbiskupiji i prelatu Josefu Obermaieru koji nam je dozvolio kupnju novih orgulja. Fra Boris je također zahvalio i gospodinu Jozi Sladoji koji je izgradio postolje za ove orgulje kao i za orgulje u Kapeli bl. Alojzija Stepinca. Na kraju euharistijskog slavlja, župnik je zahvalio predvoditelju fra Anti Vučkoviću koji je prethodna tri dana u našoj župi vodio duhovnu obnovu, zatim mješovitom zboru, pjevačima i sviračima koji na čelu sa s. Nikolinom euharistijska slavlja u ovoj crkvi čine veličanstvanijima i svečanijima. Pozvao je sve one koji imaju lijep glas, vole pjevati i svirati, da se pridruže našem zboru posebno sada kada se naša župa priprema proslaviti iduće godinu 50. obljetnicu postojanja crkvenog zbora.

s. Kristijana Erak

Galerija slika

njemcka-zastava

Liturgija dana

Novi župni listić!

Tribine za odrasle

tribine 2018 2019 naslovna

Želim krstiti dijete!

Želim se vjenčati!

Dječji zbor

Plakat djecji zbor112017mali

Go to top