blagoslov orguljaU nedjelju, 30. studenog 2014., u crkvi St. Michael, na početku euharistijskog slavlja kojeg je predvodio prof. dr. fra Ante Vučković uz koncelebraciju župnika HKŽ München, fra Borisa Čarića i vlč. Vlade Klajića, te asistenciju đakona Mate Kutleše, bio je svečani blagoslov novih orgulja. Na novim je orguljama prvi put zasvirala preludij orguljašica i voditeljica našeg mješovitog zbora u crkvi St. Michael, s. Nikolina Bilić a nakon toga započelo je euharistijsko slavlje.

Župnik je istaknuo kako su stare orgulje došle do kraja nakon mnogih popravaka te zahvalio münchenskoj nadbiskupiji i prelatu Josefu Obermaieru koji nam je dozvolio kupnju novih orgulja. Fra Boris je također zahvalio i gospodinu Jozi Sladoji koji je izgradio postolje za ove orgulje kao i za orgulje u Kapeli bl. Alojzija Stepinca. Na kraju euharistijskog slavlja, župnik je zahvalio predvoditelju fra Anti Vučkoviću koji je prethodna tri dana u našoj župi vodio duhovnu obnovu, zatim mješovitom zboru, pjevačima i sviračima koji na čelu sa s. Nikolinom euharistijska slavlja u ovoj crkvi čine veličanstvanijima i svečanijima. Pozvao je sve one koji imaju lijep glas, vole pjevati i svirati, da se pridruže našem zboru posebno sada kada se naša župa priprema proslaviti iduće godinu 50. obljetnicu postojanja crkvenog zbora.

s. Kristijana Erak

Galerija slika

Liturgija dana

Novi župni listić!

Tribine za odrasle

tribine 2018 2019 naslovna

Želim krstiti dijete!

Želim se vjenčati!

Dječji zbor

Plakat djecji zbor112017mali

Prva sv. Pričest - 2019.

prva sv pricest2019

Potvrda - Krizma - 2019.

potvrda krizma2019

Go to top